Як пройшов візит екоактивістки Ґрети Тунберг в Україну: деталі та фото

30.06.2023

Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг приїхала в Україну й зустрілась із президентом Володимиром Зеленським, а також провела пресконференцію разом з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Про зустріч повідомив Офіс президента.

Зазначається, що разом з Ґретою в Україну прибули ексвіцепрем’єр Швеції, колишній єврокомісар з навколишнього середовища Маргот Вальстрьом, експрезидент Ірландії, ексглава Міжнародного інституту навколишнього середовища і розвитку Мері Робінсон і віцепрезидент Європарламенту Хейді Хаутала.

Читайте також: Ґрета Тунберґ підтримала Україну на протестах під ООН: деталі

Фото: Офіс Президента України

Учасники та учасниці зустрічі обговорили низку питань, пов’язаних із впливом російської агресії на екологічну систему України, зокрема катастрофічні наслідки підриву греблі Каховської ГЕС, із якими зіткнулися жителі Херсонщини та загалом аграрна галузь.

Читайте також: Допомога рятувальникам: UNITED24 запустила збір на подолання наслідків підриву Каховської ГЕС

«За підрив Каховської ГЕС і екоцид Росія повинна дорого заплатити. Для подолання екологічних наслідків має бути створений дієвий механізм і це частина формули миру Президента Володимира Зеленського. Сьогодні Президент зустрівся членами міжнародної робочої групи з екологічних наслідків війни, яка буде працювати над тим, щоб оцінити наслідки війни для навколишнього середовища — як вже існуючі, так і майбутні; розробити рекомендації щодо покарання держави-агресора за екологічні злочини», — написав глава офісу президентра Андрій Єрмак.

У зустрічі також взяли участь Генеральний прокурор Андрій Костін, заступник керівника Офісу Глави держави Ростислав Шурма, радниця керівника Офісу президента Дарія Зарівна.

Читайте також: В Австралії затримали екоактивістів, які зупинили потяг і вигрібали вугілля

Що сказала Ґрета Тунберг:

Ґрета Тунберг наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.

Читайте також: Кліматичні протести в Гаазі: затримали зірку серіалу «Гра престолів»

Також слід зазначити, що Ґрета Тунберг стала пасажиркою Укрзалізниці.

«Ґрета Тунберг — особлива пасажирка для Укрзалізниці, адже давно і послідовно пропагує поїзди як ековідповідальну альтернативу іншому транспорту. Ми знайшли як віддячити: на Ґреті сьогодні апсайклінгова кепка з укрзалізничної білизни, а ще познайомили її з блокнотами від No Waste Ukraine та українського стартапу ReLeaf з переробленого опалого листя, пластикових кришечок та макулатурного картону», — заявила пресслужба Укрзалізниці.