Як розвивати карʼєру за допомогою громадської діяльності? Для українок запустили безоплатне навчання

14.08.2024

Освітній проєкт STEM is FEM запускає реєстрацію на курс «Важливість громадської активності для побудови кар’єри: ДІЙ». Упродовж шести вебінарів дівчата 14-22 років зануряться у світ активізму та жіночого лідерства. У програмі курсу — вебінари, особисті історії спікерок, кар’єрні консультації та менторська підтримка. Здобуті знання та знайомства сприятимуть як професійному, так і особистісному розвитку учасниць.

Мета курсу ДІЙ — залучити дівчат до волонтерства та проактивної життєвої позиції. Саме це у перспективі збільшить кількість жінок-лідерок і надасть їм нові можливості впливати на соціальний клімат у країні, вважають ініціатори проєкту. 

«Ми хочемо показати, що робота — це лише частина дорослого життя. Але існують не менш важливі сфери, як-от волонтерство та громадянський активізм. Запускаючи цей курс, ми прагнемо надати дівчатам знання та інструменти, які допоможуть їм стати активними учасницями процесів ухвалення рішень. Спікерки поділяться власним досвідом та розкажуть, як громадська активність підсилила їх професійно та допомогла розвивати лідерські навички», — пояснює Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM.

Серед спікерок курсу — досвідчені громадські діячки, підприємиці, менеджерки, медійніці:

  • «Вступ до волонтерства» — Тамара Міщеріна, лідерка з підбору персоналу та HR y Nova Ukraine, амбасадорка Linkedin.
  • «Менторство як шлях до лідерства» — Аліна Щербина, керівниця ГО STEM is FEM, голова БФ “Покоління ЮА“, проєктна лідерка комунікаційних проєктів Truman.
  • «Міжнародні програми та їх можливості» — Оксана Матіяш, голова правління ГО «Teach For Ukraine», перша стипендіатка з України Фонду Барака Обами в Колумбійському університеті.
  • «Вплив громадської активності на професійний шлях» — Анастасія Деєва, генеральна директорка Tokarev Foundation Ukraine.
  • «Громадська активність та вступ до ВНЗ» — Євгенія Клепа, директорка з партнерств та інновацій у SET University.
  • «Власний суспільний проєкт: від ідеї до реалізації» —  Марія Тінтул, керівниця відділу розвитку бізнесу у Startup Wise Guys.

«Громадська активність і переваги її інтеграції у власну професійну діяльність мають пояснюватися ще зі шкільного та студентського віку. Це сприяє зростанню покоління українських жінок-професіоналок, які одночасно ведуть соціально значущу роботу і використовують свої компетенції для вирішення суспільних проблем», — ділиться Аліна Щербина, одна з лекторок курсу та керівниця STEM is FEM.

Перший вебінар курсу відбудеться вже 5 вересня. Учасниці, які успішно пройдуть навчання, здобудуть сертифікат, отримають доступ до кар’єрних консультацій від понад 30 профільних експертів, менторську підтримку у реалізації власних громадських ініціатив, нетворкінг у ком’юніті однодумиць.

Щоб долучитися до курсу, необхідно заповнити анкету за посиланням. Змістовний мотиваційний пітч стане перевагою.

Ініціатива реалізується Projector Foundation у межах програми «Сама собі ціль» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

STEM is FEM — це перша STEM-екосистема в Україні, яка об’єднує організації, людей та ідеї для популяризації освіти та кар’єри в науці, технологіях, інженерії та математиці. Учасник Глобального договору ООН та почесний амбасадор України у сфері науково-освітньої дипломатії МЗС України.