Як швидко оренда помешкання «з’їдає» зарплати українців та де найдорожче житло: рейтинг міст

27.11.2023

Аналітики двох українських компаній дослідили, який відсоток від середньої заробітної плати витрачається на оренду квартири середньої вартості в обласних центрах та де жити найвигідніше.

Маркетплейс нерухомості DIM.RIA та сайт пошуку роботи Work.ua встановили, що винаймання помешкання «зʼїдає» до 80% від зарплати. Але все залежить від регіону та професії.

Зазначається, що чим далі від лінії фронту, то відсоток зарплатні більший. Відповідно й оренда теж більша.

Читайте також: Уряд планує до 2030 року скоротити гендерний розрив в оплаті праці: подробиці

Найнижче співвідношення оренди та зарплати у Херсоні — тут на винайм однокімнатної квартири припадає 21% середньої зарплати. Трохи більше обійдеться проживання у Харкові (34%) та Миколаєві (35%). Замикають пʼятірку доступних міст Суми та Чернівці (39%).

Читайте також: Життя у якому ми опинились: Що відбувається з економікою та як поводитись роботодавцям

Найбільшу частку зарплати за винаймання однокімнатного помешкання доведеться викласти у Дніпрі (71% від середньої зарплати), Вінниці (73%), Полтаві (77%), Києві (78%) та Львові (80%).

Найбільша середня заробітна плата фіксується у Києві – 20 000 грн, де середня вартість однокімнатної квартири з урахуванням всіх фільтрів також найвища – 15 517 грн. Таким чином частка витрат на оренду складає 78%.

Читайте також: Скорочення на 31-50%: Що буде з зарплатами у найближчі півроку

У межах дослідження сформовано список професій із найбільшою кількістю вакансій: продавець-консультант, менеджер із продажу, водій, кухар, бухгалтер, касир, комплектувальник або вантажник, бармен або бариста, менеджер по роботі з клієнтами та офіс-менеджер.

Читайте також: Жіноча робота — найважча робота у світі

Аналітики дослідили їхні середні заробітні плати у п’яти найбільших містах України та визначили частку витрат на оренду однокімнатної квартири.