Як учні будуть складати ЗНО у 2022-му році

Та як будуть проходити зарахування у вузи

11.03.2022

До Верховної Ради подали законопроєкт, який скасовує ЗНО-2022.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Відомо, що в університетах також не проводитимуть вступних екзаменів. Зарахування відбуватиметься за електронною системою. Наразі невідомо якою саме. Шкарлет додав, що більшість батьків виступають за скасування цьогорічного ЗНО.

«Жодних іспитів в університетах не буде, щоб уникнути проявів корупції. Механізм буде створено схожим на ЗНО, але без участі дитини. Усе буде прозорим, оскільки комп’ютер не бере участі в будь-яких корупційних схемах», – повідомив Шкарлет.

Критикам такого рішення він порадив зважати на думку батьків, більшість яких, за його словами, висловлюються за скасування ЗНО.

«Більшість батьків висловлюється за скасування ЗНО та іспитів цього року. Вступ проводитиметься за певною електронною системою», – сказав Шкарлет.

Нагадаємо, в Івано-Франківській та Львівській областях з 14 березня відновлюють освітній процес. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що його відомство рекомендуватиме відновити навчальний процес там, де це можливо.

За словами очільника міносвіти, після закінчення двотижневих канікул, які оголосили після початку наступу РФ на Україну, у Міносвіти планують відновити навчання, оскільки освітній процес не має перериватися.