Як виходити на ринок Польщі з процедурами краси: інтерв’ю з Вікторією Росенко

Вікторія Росенко – співзасновницею мережі салонів лазерної епіляції LaserVille розповіла про відмінності у веденні бізнесу в Україні та Польщі

За понад рік, що пройшов з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, всі сфери життя українців зазнали важких випробувань. Підприємницька діяльність також не стала винятком. Багато бізнесів тимчасово призупинились, інші на жаль зазнали втрат. Попри небувалу складність умов воєнного часу в нашій країні є компанії, які продовжують працювати та підтримувати економіку України.

Б’юті індустрія демонструє позитивний приклад адаптації до воєнних реалій. Зіткнувшись з новою реальністю, мережа клінік лазерної епіляції LaserVille налаштувала робочі процеси та інтегрувала нові інструменти для поліпшення стану бізнесу. Основними нововведеннями стали безоплатні додаткові послуги, які допомагали опікуватися клієнтами клінік. Так, на кожному підрозділі були встановленні генератори, облаштовані пункти незламності та укриття в близькому радіусі. Кожен пункт було забезпечено електрикою, зарядними пристроями, зігріваючими напоями та перекусами. Такі заходи допомогли  відновити роботу бізнесу та забезпечити клієнтів й персонал необхідним захистом та підтримкою. Опанувавши роботу під час воєнного стану, в LaserVille почали своє масштабування на європейські ринки, першою відкрили Польщу. Ми поспілкувались з Вікторією Росенко – співзасновницею мережі салонів лазерної епіляції LaserVille та дізнались, які відмінності у веденні бізнесу в Україні та Польщі.

Вікторія Росенко

 Як працює індустрія краси у воєнний час?

24 лютого разом з першим шоком ми повідомили своїм співробітникам, що тимчасово зупиняємо роботу. Але вже 14-го березня, опитавши співробітників, які не евакуювались, разом вирішили відновити працю: це допомагало відволікатися від поганих думок та уникати панічних настроїв. Навіть у найважчий час – перші кілька тижнів весни 22-го року до нас продовжували ходити клієнти. Напевно, це було максимальне зближення з ними, в салонах панувала дуже затишна атмосфера. Не дивлячись на обставини, робота і можливість приймати клієнтів давала нам відчуття звичайного життя. 

В LaserVille ми щодня стикаємось з незапланованими випробуваннями та намагаємося оперативно на них реагувати. На початку ракетного терору ми закупили генератори, безперебійні системи, термоси, системи освітлення та додаткове обладнання, щоб салони працювали навіть при відключенні електрики. Вирішили питання з інтернетом, тож наші адміністратори були постійно на зв’язку. Турбуємося аби клієнтам з нами було комфортно і затишно. Донатим ЗСУ, намагаємося брати участь у благодійних зборах, один з яких відбувся нещодавно з ГО “Землячки”, в рамках нього компанії з б’юті сфери збирали кошти на тепле тактичне взуття для захисниць.

Який шлях Вам довелось пройти, щоб відкрити бізнес у Польщі?

З 2019 року по 2022 рік ми відкрили 6 салонів. В січні було відкриття LaserVille на Подолі й цей салон під час війни нам довелося зачинити, оскільки не вдалось домовитись з власником приміщення щодо умов співпраці після початку повномасштабної війни. Також в березні було ще дуже важко планувати розвиток бізнесу в Києві. Урочисте відкриття 6-го LaserVille на Оболоні (хоча ми вже працювали й приймали клієнтів) було заплановано на 26 лютого 2022 року, але святкова атмосфера і повітряні кульки, які були раніше привезені так і не дочекалися гостей. 

LaserVille

Ще в грудні 2021 року ми почали працювати над франшизою та вже мали кандидатів в Україні, а через кілька років планували масштабуватися в Європу. Але війна внесла свої корективи, ми не гадали що відкриття в Польщі так швидко відбудеться. Прикро що наші цілі були пришвидшені такими жахливими обставинами. 

Шлях до Відкриття у Варшаві був нелегкий, тільки пошук приміщення для салону за терміном зайняв близько 5 місяців, але ми його знайшли. Наш ідеальний простір розташовано в центрі столиці Польщі за адресою Jana Pawła II 27. Одночасно ми розпочали знайомство з польським законодавством та пошук хороших фахівців (тепер у нас працюють українські дівчата з ідеальною польською мовою), ремонт, оренда, закупівля меблів та, звичайно, італійського обладнання преміумкласу MOTUS АХ від компанії DEKA. В основі даного апарату лежить запатентована технологія MOVEO — сапфіровий наконечник охолоджується до 15 градусів, і сама епіляція проводить в динаміці, таким чином шкіра не прогрівається, а лазерна енергія накопичується в волосяній цибулини й руйнує її. Позитивні відгуки наших клієнтів служать мотивацією розвиватися та знайомити Варшаву з нашими послугами. 

Яка різниця між веденням б’юті справи в Україні та в Польщі?

В Україні б’юті сфера значно розвинутіша, а українські майстрині цінуються набагато вище за місцевих по всьому Євросоюзу. Найбільша різниця – в клієнтах. В Україні клієнти дуже вибагливі, і це нас мотивує тримати відповідний рівень послуг і сервісу. Поляки, коли відчувають на собі наш сервіс, дуже дивуються і лишаються приємно враженими.

LaserVille

Польській сервіс відрізняється від українського, бо там більшість процесів потребує значнішої кількості часу, ніж ми звикли планувати, опираючись на український досвід. Тож доводиться пристосовуватись до нових умов праці.

Декілька порад як зберегти бізнес в Україні та як вийти на ринок Польщі

Щоб зберегти бізнес, треба вірити у свій продукт та підтримувати якість яку ти надаєш споживачу. Ми отримуємо масу задоволення від того що робимо і яку віддачу отримуємо. Концепція нашої роботи – це моно салони, які займаються виключно лазерною епіляцією. Одним з головних критеріїв, який допомагає зберегти та масштабувати бізнес є правильний вибір обладнання.

Перед відкриттям першого салону одним із головних питань був вибір апарату для лазерної епіляції. Ми розглядали багато варіантів, спілкувалися з менеджерами, випробовували  різні види апаратів та лазерів: олександритовий, діодний, неодимові, кілька технологій, поєднаних в одному апараті. Свій вибір зупинили на олександритовому лазері за технологією MOVEO. Зараз наше досягнення це задоволені клієнти та безліч позитивних відгуків.

Ще один критерій – це мати енергію. Постійно ловлю себе на думці, що енергія зберігається і додається, якщо робочий процес налаштований грамотно, а тебе оточують правильні люди. Від оточення залежить багато, зокрема й енергетичне здоров’я керівника. У мене чудова команда з адміністраторів та майстрів. Це люди, які прагнуть розвитку вони уважні як до деталей у спілкуванні з клієнтами, так і до сервісу салону. Моя енергія зберігається, коли можна довіряти своїм співробітникам. 

А взагалі, треба не боятися і постійно рухатись вперед, мати чіткий бізнес-план і міцну команду. Тільки так можна опанувати будь-які ринки.

Анастасія Ніколаєнко