Як забезпечити безпеку і комфорт у подорожах: поради від Bosch та WoMo щодо заміни фільтрів в автомобілі

15.05.2024

Кожного року в Україні зростає кількість жінок-водіїв. До того ж повномасштабне вторгнення додатково вплинуло на загальну ситуацію взаємовідносин українок із власними транспортними засобами. Поки чоловіки захищають нашу країну, жінки все частіше опановують чоловічі сфери не лише у професіях, а й у побуті.

Для багатьох наших співвітчизниць неможливо уявити щоденні клопоти без автівки. Отже, вкрай важливо, щоб вона не тільки допомагала встигати все та скрізь, а й була безпечною для водія й пасажирів.

Наскільки важливим є вчасне технічне обслуговування автомобілів? І на що насамперед треба звернути увагу весною аби забезпечити безпеку, комфорт та здоров’я? Саме про це журналісти WoMo спілкувалися з партнерами – фахівцями інженерно-технологічної компанії Bosch.

Фільтр салону в автомобілі

За даними досліджень найбільша концентрація забруднень відбувається на дорогах та поруч з ними. Отже, автовласники та пасажири дихають пилом, брудом та вихлопними газами. А якщо до цього додати ще й сезонні природні забруднювачі, то виникає і зовсім сумна картина.жінка за кермом

Відомо, що захист від пилу, тополиного пуху, пилку та мікробів забезпечує фільтр салону. І хоча він часто є найбільш ігнорованим в автомобілі, саме салонний фільтр найбільше впливає на здоров’я та комфорт водія і пасажирів.

Стандартні фільтри захищають систему кондиціонування та зменшують запотівання скла в салоні, фільтрують пилок та дрібний пил. Крім того, фільтри з активованим вугіллям нейтралізують неприємні запахи та шкідливі хімічні речовини – озон, смог та вихлопні гази. Отже, якщо ви відчуваєте, що певна проблема в авто вже виникла, необхідно якнайшвидше змінити фільтр.

Коли краще міняти фільтр салону

Чіткі рекомендації можна знайти в інструкції кожного виробника. У середньому заміну необхідно робити кожні 15 000 км, проте існують певні нюанси, на які також необхідно звертати увагу.

У мегаполісах салонний фільтр обов’язково потрібно змінювати під час кожного технічного обслуговування автомобіля, тобто не рідше, ніж раз на рік. Адже у ньому накопичуються не тільки пил та бруд, а й може розмножуватися пліснява та інші мікроорганізми. Також варто врахувати, що на термін суттєво впливає місце паркування автівки, особливо якщо вона залишається під деревами або там, де багато пилу.

фільтр салону

Отже якщо в салоні відчувається незвичний запах чи кондиціонер працює гірше ніж завжди – перш за все перевірте фільтр. Або якщо доводиться збільшувати потужність вентилятора до максимуму. Зледеніння або запотівання скла теж є ознакою засмічення фільтра. Це може статися через нестачу свіжого повітря у салоні, що призводить до накопичення бруду та конденсації вологи. А значить він виробив свій ресурс і потребує заміни.

5 ознак того, що настав час міняти салонний фільтр:

  • його не змінювали понад рік
  • помітне зменшення потоку повітря
  • у салоні автомобіля відчувається затхлість чи пил
  • помітне посилення кашлю чи прояви алергії
  • автомобіль часто їздив запиленими дорогами або через будівельні зони.

Іноді, коли фільтр забивається брудом, можна почути легкий свистячий або шиплячий звук циркуляції повітря. І якщо трапляється щось подібне – краще негайно змінити його на новий.

Зростання алергічних реакцій

За останні 10 років кількість людей, що страждають на алергію, значно збільшилася. Наразі, кожна третя людина на Землі схильна до алергічних реакцій.

«Мешканці розвинених західних країн більше страждають на алергію. Це відбувається тому, що окрім надлишкової стерильності впливає ще й забруднення навколишнього середовища. Забруднюючі речовини, які називаються поллютанти, обтяжують пилок і роблять його ще більш алергенним. Згідно зі статистичними даними, на цей пилок частіше реагують міські жителі порівняно із жителями сіл. До того ж жителям великих міст все ще доводиться існувати в умовах смогу та забрудненого повітря», – вважають алергологи.

весна

Проте якщо алергія загострюється під час поїздки в автомобілі, це може бути пов’язано не тільки з пилом та сезоном пилку. Алергени із засміченого фільтра можуть потрапляти в салон і також викликати алергію.

Загострення алергій у весняний період

З кінця квітня й до початку червня відзначається сплеск захворюваності – саме в цей час починають цвісти дерева та чагарники. Але навіть влітку не стає легше. Другий пік припадає на кінець червня й липень, коли цвітуть злакові й лугові трави. Відтак у алергіків починаються нежить та сльозотеча, нестримне чхання, кашель та захриплість. І це далеко не всі симптоми. Небезпечним ускладненням полінозу може бути бронхіоліт – запалення дрібних бронхів і бронхіол. Згодом він може призвести до астматичного бронхіту або астми. 

Особливості алергічних реакцій у дітей

Серед усіх дитячих хвороб алергічні захворювання посідають друге місце. А одним з найчастіших проявів у дітей діагностують алергію на пил. Як наслідок, у дитини починаються висипання, свербіж, закладеність носу, кашель та сльозотеча. І якщо вдома батьки знають як із цим впоратися, то будь-яка подорож автівкою перетворюється на справжнє випробування. А якщо до цього додати засмічений фільтр, то справи й геть погані.дитина

З дітьми, схильними до алергій треба ще уважніше пильнувати за якісним очищенням повітря в салоні. І для цього існує оптимальне рішення.

Салонний фільтр FILTER+pro від компанії Bosch

Зазвичай автомобілісти використовують паперові або фільтри з активованим вугіллям. Проте після численних досліджень виявилося, що сьогодні такого захисту вже недостатньо. Адже вони не фільтрують дрібні частки пилу та не здатні захищати від вірусів, бактерій та утворення грибка, що для багатьох людей, а особливо дітей є вкрай актуальним.фільтр салону

У компанії Bosch розробили інноваційний салонний FILTER+pro. Він не просто очищує повітря, а й має антибактеріальний та протиалергенний ефект, тобто додатково захищає організм. Його конструкція з трьох різних шарів ефективно працює проти вірусів, бактерій та утворення грибка. Крім того, він здатен добре фільтрувати дрібні частки пилу – до 98 % часток 2.5 мкм.

Конструктивні переваги FILTER+pro

Три різних шари фільтру – спеціальний антибактеріальний, з активованим вугіллям та ультратонкий шар з мікрофібри – не дозволяють потрапити до салону будь-яким шкідливим речам і працюють одразу у декількох напрямках.

фільтр салону

По-перше, FILTER+pro – це додатковий плюс для здоров’я, оскільки ефективно працює проти вірусів, бактерій, грибка й дрібних часток пилу та нейтралізує алергени й шкідливі гази.

По-друге, інноваційний захисний елемент якісно очищає повітря в салоні автомобіля та підвищує комфорт водія та пасажирів.

По-третє, фільтри від Bosch зводять до мінімуму алергічні реакції водія та запобігають затуманенню вікон, що своєю чергою забезпечує оптимальну видимість та зменшує ризик небезпечних ситуацій.

В-четверте, FILTER+pro зменшує відкладення на вентиляторі та системі кондиціонування, що подовжує їх ефективну роботу. Недарма FILTER+ та FILTER+pro охоплюють 76% автомобільного парку ЄС.автомобіль

Тут можна було б ще багато розмірковувати про важливість вчасного техобслуговування, заміни елементів та переваги одних фільтрів перед іншими. Проте питання власної безпеки, здоров’я та комфорту не підлягають жодним сумнівам. Простіше й швидше завітати на одну з 87 станцій Бош Авто Сервіс в Україні, щоб замінити фільтр салону і спокійно планувати будь-які поїздки. До того ж це хороша можливість перейти на нові FILTER+pro та надійно захистити себе і пасажирів від алергенів, бактерій, вірусів та пилу.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram