Yakaboo Publishing опублікує 12 творів які ще ніколи не перекладались українською

Видавництво Yakaboo Publishing опублікує 12 творів відомих європейських авторів, які ніколи ще не видавались українською

Yakaboo Publishing відкриває для українських читачів галерею європейської прози

Видавництво Yakaboo Publishing опублікує 12 творів відомих європейських авторів, які ніколи ще не видавались українською. Проєкт реалізується в межах грантової підтримки ЄС «Креативна Європа» та передбачає створення книжок у трьох форматах – паперовому, електронному та аудіо.

12 творів – 12 країн

В серії  «Галерея світової прози: Європейська візія»  видавництво Yakaboo Publishing планує представити українцям своєрідний огляд літератури Європи порубіжжя ХІХ–ХХ століття — унікального періоду, що суттєво вплинув на розвиток світового мистецтва, а головне заклав мистецько-культурні підмури для об’єднання сучасної Європи. 

«Ми презентуємо 12 різних європейських письменників і письменниць. Всі вони пов`язані з неповторною історією і культурою своєї країни, кожен зі своїми травмами і проблемами, зі своїми здобутками і перемогами, але попри свою різноманітність об’єднані в спільному творенні європейського полікультурного простору. Для нашого видавництва це унікальна можливість познайомити українських читачів з якісною європейською прозою», — говорить Світлана Андрющенко, директорка видавництва Yakaboo Publishing.

До серії увійшли твори відомих письменників, зокрема Нобелівських лауреатів та номінантів на Нобелівську премію. Ці твори ніколи не перекладались українською і не друкувались в Україні раніше. 

 

Книги вийдуть в наступній хронології:

 • Фінляндія: Югані Аго, «Юга»​, «Залізниця»
 • Іспанія: Вісенте Бласко Ібаньєс, «Непроханий гість»​
 • Бельгія: Жорж Роденбах, «Мертвий Брюге», «Дзвонар» 
 • Швеція: Вернер фон Гейденстам, «Проща святої Біргіти»​
 • Італія: Грація Деледда, «Попіл»
 • Польща: Владислав Реймонт, «Мрійник»​
 • Франція: Жоріс-Карл Гюїсма́нс, «Навпаки» 
 • Австрія: Франц Верфель «Не убивця, а убитий винен», «День випускника»
 • Данія: Йоганнес В.Єнсен, «Падіння короля»​
 • Норвегія: Сігрід Унсет, «Єнні»​
 • Словаччина: Світозар Гурбан-Ваянський, Вибрані новели​
 • Велика Британія: Джеймс Метью Беррі, «Коли людина сама»​

«Це твори нової доби, нової манери письма, нових напрямків, різної тематики, що значно вплинули на пошуки своєї ідентичності цілих народів і на самоідентифікацію окремих персоналій. Тематика і проблематика цих творів суголосні й індивідуальним пошукам сучасного українця, і шуканням усього українського народу», додає Світлана Андрющенко.

Проєкт розраховано на 24 місяці і реалізовуватиметься він на засадах співфінансування — частково за рахунок видавництва, частково – за кошти ЄС. Yakaboo Publishing виграло грант програми ЄС «Креативна Європа» ще минулого року, отримавши найкращу оцінку за ідею та пропозиції з промоції проєкту, а вже в січні 2023 року відбулось підписання відповідної угоди і старт проєкту. 

Перша книга з серії «Галерея світової прози: Європейська візія» має вийти вже в другому кварталі поточного року. Над перекладом всіх творів вже розпочала роботу професійна команда перекладачів: Наталія Іваничук, Юлія Григоренко, Наталія Ференс, Лідія Кіцила, Наталія Іліщук, Марія Пухлій, Ірина Малевич. Обкладинки для книжок будуть розроблені в єдиній тематичній стилістиці. 

Європейський Союз давно і послідовно фінансує мистецтво та креативні індустрії в Україні, допомагаючи народжуватися новим цікавим проєктам, які змінюють наше суспільство на краще, — констатують у видавництві. Це перший грантовий проєкт Yakaboo Publishing і він має стати показовим для українського книжкового ринку.

Yakaboo Publishing — українське незалежне видавництво, засноване 2016 року національною книжковою платформою Yakaboo спільно з відомою українською журналісткою та видавчинею Оксаною Форостіною. 
У фокусі видавництва – український і перекладний нон-фікшн, книжки для дітей, експерементальні проєкти та з 2022 року - художня література. 
У видавничому портфелі книжки таких знаних авторів, як Харукі Муракамі, Славенки Дракуліч, Ярослава Грицака, Пітера Померанцева, Дмитра Дубілета, Дейвида Патрикаракоса, Василя Махна, Оксани Мороз, Дарки Озерної та багатьох інших.
Видавництво займається активною промоцією українських авторів та надає повний спектр видавничих послуг.

Читайте також: Здорове майбутнє починається зі сніданку. Перша українська книга про виховання харчування