Які області України отримали найбільше навантаження на гуманітарну інфраструктуру

чисельність ВПО
28.02.2023

Вторгнення Росії в Україну руйнує не лише об’єкти критичної інфраструктури, майно громадян і підприємств, а й ставить під ризик забезпечення соціальної інклюзії та гендерної рівності на всіх рівнях. Українки наражаються на підвищену небезпеку через збройні конфлікти, втрачаючи домівки та засоби існування, а також повноцінну участь у житті суспільства.

За результатами «Аналізу гендерної рівності та соціальної інклюзії стосовно задоволення потреб населення України, постраждалого від повномасштабного військового вторгненням росії», з загрозою життю та здоров’ю стикнулися 78,5% опитаних.

Читайте також: «Поле і небо»: нью-йоркський бренд Hudson Wilder створив патріотичну серію чашок на підтримку України

33,9% українців були змушені залишати свої домівки та майно і переїздити на більш безпечні території Закарпатської, Київської, Полтавської, Житомирської та Львівської областей.

18,3% українців виїжджали за межі країни, рятуючись від війни.

Читайте також: Міла Йовович написала вірш про Україну, щоб підтримати благодійний проєкт «Love Letter to Ukraine»

На початку травня 2022 року чисельність ВПО досягла максимуму і становила 8 029 000 осіб — до 63% усіх переміщених осіб становили жінки. Саме жінки приймають найбільше навантаження щодо документального оформлення ВПО, замість того щоб зосередити зусилля на вирішенні питань реалізації свого економічного потенціалу.

Читайте також: Ґвалтували та катували однокласника: на Запоріжжі засудили трьох неповнолітніх

Відсутність можливості знайти роботу призводить до нової хвилі переміщень та збільшення концентрації переміщених осіб в окремих регіонах.

Також аналіз виявив ознаки меншої мобільності жінок у порівнянні з чоловіками, які меншою мірою залучені як до процесів повернення, так і до повторних переїздів. Тому саме стосовно жінок зростають ризики критично низького рівня задоволення базових потреб.

Читайте також: В англійській школі дівчатам заборонили носити спідниці

За таких умов найбільших втрат і ризиків зазнають ті, хто найбільше обмежений у можливості пересуватися, забезпечуючи «стихійне вирівнювання» навантаження на ресурсний потенціал та інфраструктуру регіонів.

Читайте також: Втратила ногу після російського обстрілу: вражаюча історія 18-річної дівчини, яка добровільно вступила до лав ЗСУ

Дослідження реалізоване у рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні», який реалізує ЦЕВ у консорціумі з ГО «Ла Страда – Україна», ВГО «Поруч» та Інститутом конструктивної журналістики та нових медіа, за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.