Японія планує підняти вік згоди на секс з 13 до 16 років

Новини Японії
22.02.2023

Уряд Японії планує підвищити встановлений законом вік згоди на статеві стосунки, який зараз є одним із найнижчих у світі й становить 13 років, до 16 років у рамках масштабного перегляду законодавства про сексуальні злочини.

Про це пише The Guardian.

Пропозиція міністерства юстиції Японії також спрямована на криміналізацію догляду за неповнолітніми та розширення визначення зґвалтування, а також збільшення строку давності для повідомлення про сексуальне насильство з 10 до 15 років.

Однак виняток все одно буде діяти для статевих стосунків між особами, яким принаймні 13 років і різниця у віці менше п’яти років.

Щоб отримати обвинувальний вирок, чинний закон щодо жертв зґвалтування в Японії вимагає від них довести, що під час інциденту було «насильство та залякування» та що було «неможливо чинити опір».

«Ця зміна «не має на меті полегшити чи ускладнити» жертвам перемогу, але має зробити вироки «більш послідовними», — заявив посадовець міністерства юстиції Юсуке Асанума.

Хоча формулювання цього закону не було змінено, комісія додала інші фактори, які будуть включені у визначення, такі як сп’яніння, наркотики, бути застигнутим зненацька та психологічний контроль.

Нагадаємо, що перегляд законодавства відбувся після громадського резонансу після виправдувальних вироків у 2019 році, серед яких був один випадок, коли чоловік був звільнений після зґвалтування своєї дочки-підлітка, хоча пізніше його було засуджено до в’язниці після апеляції прокурорів.

Ще одного чоловіка визнали невинним після зґвалтування п’яної жінки, яка втратила свідомість, заявивши, що «неправильно зрозумів» її згоду.

Слід наголосити, що законодавчі зміни можуть ухвалити вже цього літа.