«Євробачення-2023»: стали відомі перші 10 фіналістів

У вівторок, 9 травня, в Ліверпулі пройшов перший півфінал міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2023». За право вийти до фіналу конкурсу та представити свою країну боролися учасники з 15 країн.

За результатами першого півфіналу «Євробачення-2023» до фіналу конкурсу пройшли 10 країн:

Хорватія: Let 3 — «Mama ŠČ!»

Молдова: Pasha Parfeni — «Soarele şi Luna

Швейцарія: Remo Forrer — «Watergun»

Фінляндія: Käärijä — «Cha Cha Cha»

Чехія: Vesna — «My Sister’s Crown»

Ізраїль: Noa Kirel — «Unicorn»

Португалія: Mimicat — «Ai Coração»

Швеція: Loreen — «Tattoo»

Сербія: Luke Black — «Samo Mi Se Spava»

Норвегія: Alessandra — «Queen of Kings»

Також у першому півфіналі конкурсу на головну сцену, крім учасниць країн конкурсу, вийшли запрошені гості, їхній виступ став одним з найяскравіших номерів програми. Українська співачка Alyosha заспівала в дуеті з британською співачкою Rebecca Ferguson.

Над перформансом працювали режисерська група TRI DIRECTION у складі Наталії Лисенкової, Наталії Ровенської та Марії Григоращенко разом з партнерами Freckled Sky.

«Найголовнішою була складність взагалі почати креативний процес, через те що головою ти завжди «в умовах війни». Потім переробити лють і розпач на візуальні образи так, щоб це не було занадто документально й реалістично. Ти ніколи не знаєш, у який момент під час репетиції тебе застане повітряна тривога чи атака безпілотниками. Дякувати ЗСУ усе обійшлося! Усі репетиції відбувалися в Києві та жоден перформер не постраждав», — коментують TRI DIRECTION.

Зазначимо, що другий півфінал пройде 11 травня. Представники України, гурт TVORCHI з піснею «Heart of Steel», одразу потрапляють у фінал шоу, який відбудеться 13 травня.