Європарламент нагородив українців премією Сахарова

Під час церемонії вручення наголосили, що премію Сахарова отримує хоробрий український народ, представлений обраними лідерами та громадянським суспільством. Від імені українського народу премію отримали парамедик Юлія Паєвська, керівниця Центру громадських свобод Олександра Матвійчук, міський голова Мелітополя Іван Федоров, бійці ДСНС та представники руху спротиву «Жовта стрічка».

На врученні нагороди виступила голова Європарламенту Роберта Мецола.

«Українці борються за цінності, захищають демократію, свободу та верховенство права, ризикують своїм життям. Ніхто більше, ніж Україна, не заслуговує на премію, вітання хороброму народу України!» — сказала спікерка Європарламенту.

Під час своєї відеопромови президент України закликав світ притягувати до відповідальності усіх, хто розв’язав війну, не чекаючи завершення бойових дій. Він підкреслив, що найефективніший захист свободи та прав людини полягає у недопущенні повторення агресії.

Як повідомлялося, «Премія Сахарова» — це щорічна відзнака Європарламенту, яку вручають за захист прав людини та її основних свобод, розвиток демократії і відстоювання верховенства права, повагу до міжнародного права.