Європейський суд із прав людини вперше очолить жінка

20 Вересня 2022

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) обрав своєю новою очільницею ірландську суддю Шіофру О’Лірі. Це вперше ЄСПЛ очолить жінка.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені назвав призначення О’Лірі приводом для гордості.

«Суддя О’Лірі чудово служила з моменту свого призначення до суду, і її обрання на посаду голови свідчить про високу повагу, якою вона користується», – зазначив міністр.

Шіофра О’Лірі є суддею ЄСПЛ з 2 липня 2015 року. З 2 січня 2022 року – віце-головою суду. О’Лірі вступить на посаду очільниці 1 листопада 2022 року. Вона замінить на посаді ісландця Роберто Спано, який почав головувати в суді 18 травня 2020 року.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.