ЮНЕСКО надасть кошти на відбудову музею Григорія Сковороди на Харківщині

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що музей Григорія Сковороди на Харківщині, який зруйнували окупанти, можуть відбудувати вже цього року. У ЮНЕСКО пообіцяли виділити на це кошти.

Про це пише Суспільне.

«Книги Сковороди видаються, і це – вагомий внесок в наше розуміння Сковороди і його внеску в європейське розуміння України. Але у нас є незакритий Гештальт – зруйнований музей Сковороди в Сковородинівці. В ЮНЕСКО пообіцяли виділити кошти. Проєкт консервації музею з подальшою його відбудовою є. І нам важливо це зробити цього року. Я думаю, це буде важливий символічний крок, що попри війну, буде відновлено той музей, який таргетовано постраждав від російської агресії», — зазначив Ткаченко. 

Читайте також: В Україні 90% підлітків хочуть бути корисними під час відбудови країни — дослідження

Нагадаємо, що Меморіальний музей Григорія Сковороди повністю згорів унаслідок влучення російської ракети навесні 2022 року. Його заснували у 1972 році, але власне будівлю, на базі якого він діяв, спорудили ще у 18 столітті. Саме там протягом своїх останніх років жив і був похований Григорій Сковорода.

Читайте також: Удосконалення соціального захисту сімей зниклих безвісти: що зміниться

Окрім цього, 7,5 мільйона гривень на відновлення музею пообіцяла спрямувати «Укрпошта» — гроші мали виручити від продажу поштового блоку «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди».