З ризиком для життя: іранська шахістка другий день з’являється на турнірі у Казахстані без хіджаба

29.12.2022

На чемпіонаті світу FIDE зі швидких та бліцшахів в Алмати (Казахстан) іранська шахістка Сара Хадем змагається без хіджаба. Це є порушенням законів Ірану, які регулюють жіночий дрескод. Про це інформує Reuters.

Згідно з даними сайту Міжнародної шахової федерації, Хадем народилася у 1997 році та також відома як Сарасадат Хадемалшаріє. Вона посідає 804-те місце у світовому рейтингу серед шахісток. На вебсайті заходу 25-30 грудня її вказано як учасницю змагань з рапіду та бліцу. Про відмову гравчині від хіджаба вже повідомили декілька іранських ЗМІ. На шахістку після повернення до Ірану очікує покарання у вигляді позбавлення волі, адже законодавство цієї країни  зобовʼязує жінок носити хіджаб, коли вони офіційно представляють державу за кордоном.

Нагадаємо, в Ірані тривають протести після смерті 22-річної Махси Аміні. Дівчину в Тегерані затримала поліція моралі за “невідповідний одяг” та відвезла до відділку. Перебуваючи під вартою, дівчина впала у кому і через декілька днів померла у лікарні. На протестах чимало іранських жінок відрізають своє волосся, що є ознакою гострої форми протесту.