«З турботою про Землю»: в Україні розробили відкритий урок до Дня Землі

До Всесвітнього дня Землі, 22 квітня 2021 року, телеканал ПЛЮСПЛЮС разом з партнерами Громадською спілкою «Освіторія» та Всесвітнім фондом природи WWF-Україна розробили всеукраїнський відкритий урок на екологічну тематику – «З турботою про Землю». Урок піднімає важливі питання бережливого ставлення до природних ресурсів та навколишнього середовища, розповідає про шкідливі та вчить корисним екозвичкам. 

Зміст уроку включає епізоди анімаційного проєкту ЕКО ПЛЮСПЛЮС, створеного телеканалом ПЛЮСПЛЮС, а саме – про ліс та дерева. Таким чином, ПЛЮСПЛЮС продовжує комунікувати про важливість розвитку звичок, які вчать турботі про середовище, в якому ми живемо. Іванна Найда, генеральна продюсерка нішевих телеканалів 1+1 media, коментує: «Круто, і не інакше, що ми продовжуємо об’єднуватися з такими однодумцями як наші партнери відкритого уроку – Освіторія та WWF-Україна, та створювати навчальні проєкти. Більше того, ми намагаємося максимально адаптуватися до сучасних умов онлайн-навчання та створювати матеріали, які можуть бути зручними для вчителів і батьків та корисними і цікавими для дітей. Сподіваємося, цей урок буде додатковою мотивацією до збереження природних ресурсів не тільки України, а й світу в цілому». 

Методична розробка уроку забезпечена «Освіторією». Завдяки професіональному та сучасному підходу до навчання дітей було створено цікавий, розважальний та, з тим, насичений корисною інформацією та фактами про екологічні проблеми та шляхи їхнього вирішення урок. 

«Освіторія» створює системні інноваційні освітні проєкти, адже вірить, що саме освіта є найкращою інвестицією. Ми переконані, що від освіти залежить майбутнє країни, яку ми побачимо через 30-40 років. Урок до Дня Землі – це наш внесок у турботу про прекрасну планету, на якій житимуть наступні покоління. Те, як сьогодні ми навчаємо дітей відповідального ставлення до себе та довкілля, любові та поваги до природи, сформує обличчя Землі через десятки років, – коментує Зоя Литвин, голова Громадської спілки «Освіторія» та засновниця «Новопечерської школи».

Експертний партнер уроку «З турботою про Землю» – WWF-Україна, надав корисні поради щодо питань збереження довкілля, які слід підняти та які стосуються безпосередньо ситуації в Україні. Вирубка дерев та часті пожежі у лісах, виснаження ґрунтів через недосконалі сільськогосподарські практики, зростаючий дефіцит води через руйнування природних територій – лише деякі зі шкідливих факторів впливу на екологічний стан в Україні. Саме тому дітям та їхнім батькам варто знати про головні чинники екопроблем та доступні кожному кроки, які допоможуть покращити стан природного середовища. 

Місія WWF полягає в тому, щоб побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою, –  коментує Олександра Ярова, експертка з комунікацій WWF-Україна,  – Людство має багато в чому змінити свої взаємини з природою, щоб і надалі мати можливість користуватися усіма її благами. Починати формувати таке екологічно свідоме і відповідальне суспільство найкраще змалечку. Експерти WWF-Україна радо долучилися до створення уроку до Дня Землі та поділилися простими порадами сталого життя, які допоможуть кожному учню дбати про нашу планету».

Всеукраїнська онлайн-прем’єра відкритого уроку «З турботою про Землю» відбудеться у Всесвітній день Землі, 22 квітня, четвер, о 10:00 – діти матимуть змогу взяти участь у реальному часі. Проте, матеріали для проведення уроку, які включають презентацію, методичні поради та епізоди ЕКО ПЛЮСПЛЮС, будуть доступні для вчителів на спеціальній веб-платформі з метою подальшого використання як під час дистанційних уроків, так і у класі.