З’явилась телефонна лінія сексуально-репродуктивного здоров’я

В Україні з’явилась безкоштовна телефонна лінія сексуально-репродуктивного здоров’я, на якій можна отримати первинну консультацію профільного фахівця чи фахівчині щодо здоров’я жінки.

Лінія доступна за номером 3303* та працює щодня з 9:00 до 18:00. Дзвінки з мобільних операторів та міських номерів по Україні безкоштовні.

Лінія створена для жінок, які потребують інформації стосовно жіночого здоров’я та не знають, до якого лікаря звернутися в конкретній ситуації чи потребують контактів профільних лікарів чи медичних мобільних бригад у місці перебування, що, зокрема, актуально для  вимушених переселенок. Також до телефонної лінії можуть звернутись лікарі різних спеціалізацій, щоб проконсультуватись із провідними фахівцями галузі.

Лінія стровена Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA). 

«Через війну багато жінок змінили своє місце проживання, з іншого боку, багато лікарок виїхали за кордон. Отже, українки стикаються з проблемою — не знають, до якого фахівця звернутись», — говорить заступник представника UNFPA в Україні Павло Замостян. 

Також він наголошує на актуальності фахових консультацій для лікарів.

«Якщо це віддалена локація, де нема гінеколога, сімейний лікар чи лікарка може отримати інформацію від провідних фахівців з питань репродуктивного здоров’я. Адже буває так, що в місце прибувають жінки ВПО з клінічними випадками, щодо яких в лікаря загального профілю бракує досвіду», — зазначає пан Замостян.

Нагадаємо, нещодавно в Україні запрацювала гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків, створена UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії, у співпраці  з ГО «Інноваційні соціальні рішення». За номерами 2345 чоловіки можуть звернутись до кваліфікованих психологів з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо. Детальніше про цю лінію можна дізнатись на сайті https://2345.in.ua/