З’явився додаток для зв’язку українських біженців із волонтерами по всьому світу

Повномасштабне вторгнення в Україну спричинило найбільшу в світі кризу переміщення з часів Другої світової війни. З початку війни 12,6 мільйона людей були змушені покинути Україну. Переміщеним особам і їхнім сім’ям потрібно інтегруватися у нові спільноти та налаштовувати місцеві контакти, щоб відновити відчуття нормальності та облаштуватися.

Однак існує безліч бар’єрів для початку життя на новому місці. Коли місцеві волонтери мають довіряти людям, яких вони ніколи раніше не зустрічали. Водночас і їм, і переміщеним особам також доводиться долати мовні бар’єри, щоб спілкуватись одне з одним.

Канадська технологічна компанія OneIQ Corp розробила мобільний застосунок YesHelp для зв’язку переміщених жінок з України з волонтерами по всьому світ.

Додаток має забезпечити пряме спілкування між українцями, які потребують допомоги, та тими, хто готовий допомогти з облаштуванням місця проживання, транспорту, перекладу, догляду за дітьми та домашніми тваринами, різноманітних пожертв. Через додаток жінки, які вимушено покинули країну, отримати допомогу від інших жінок.

Як кажуть розробники, застосунок оснащений перевіркою особи на пристрої користувача. Користувачі можуть зареєструватися за декілька хвилин. Після встановлення програми користувачі вибирають свою роль (того, хто хоче допомогти, або того, хто потребує допомоги), підтверджують свою особу, скануючи паспорт, водійські права або інший документ і проходять біометричну перевірку автентичності.

Враховуючи, що більшість українців, які покинули свою країну через війну – жінки, розробники кажуть, що створили додаток на основі їхніх реальних інсайтів, страхів і потреб. Згідно з дослідженнями компанії, українки, як правило, відчувають себе більш комфортно і безпечно під час спілкування й отримання допомоги від інших жінок. Тому користувачі YesHelp також можуть позначити, від кого вони хочуть отримувати допомогу чи кому надавати її, вибравши у налаштуваннях жінок, чоловіків чи будь-кого.

Теги: