З’явився мобільний застосунок, який допомагає учням 1–4-х класів вивчати математику за українською програмою

Громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child Holland у партнерстві з Міністерством освіти і науки України презентували мобільний застосунок «Вивчаю — не чекаю», який має допомогти українським учням початкової школи вивчати математику за українською навчальною програмою у будь-якій точці світу.

Сьогодні зберігається потреба у освітніх диджитал-інструментах для школярів 1-4 класів, оскільки дистанційне навчання є поширеним через війну в Україні. Крім того, багато дітей початкової школи опинилися за межами України. За даними МОН, цьогоріч навчальний рік за кордоном розпочали майже пів мільйона школярів, з-поміж яких і учні 1–4-х класів.

«З початку повномасштабної війни в Україні було пошкоджено понад 2248 закладів освіти і майже 287 зруйновано. Оскільки мільйони дітей переміщені як в Україні, так і за її межами, нам потрібно було доступне, успішне, технологічне рішення, яке ми могли б передати для використання нашим вчителям і батькам, де б вони не знаходились. Застосунок “Вивчаю – не чекаю” якраз орієнтований на таку задачу і, я впевнений, впорається із нею», – наголосив перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Застосунок підходить для навчання як офлайн у школі, так і онлайн у будь-якій точці світу. Його також можна використовувати для домашнього навчання. Вчителі можуть використовувати його в різний спосіб — для роботи в класі, домашніх завдань, тестів.

У застосунку дитина вчиться, переглядаючи освітні відеоуроки, розроблені за підходами мікронавчання, та граючи в навчальні інтерактивні мініігри, які допомагають закріпити матеріал.

«Якісна освіта має бути доступною для всіх українських дітей. Застосунок, який ми презентуємо сьогодні, дозволяє дітям залишатися в українському освітньому контексті в будь-якій точці світу. Ми, ГС “Освіторія”, з радістю долучились до цього проєкту як партнери, а також запросили кращих вчителів України для розроблення уроків. В цій синергії прямо зараз створюється надзвичайно важливий продукт для безперервного навчання дітей. Я переконана, завдяки застосунку “Вивчаю — не чекаю” математика та читання стануть улюбленими предметами українських школярів», – зазначила голова громадської організації «Освіторія» Зоя Литвин. 

Застосунок доступний для використання на ґаджетах з операційними системами iOS та Android.

Окремий додаток для вивчення української мови з’явиться в доступі до кінця року.