З’явився тизер українсько-польської історичної драми «Щедрик»

У мережі з’явився тизер українсько-польської історичної драми «Щедрик». На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися три родини, які живуть під одним дахом. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього рейху, так і карального режиму СРСР.

У безвиході поневолення українська родина приймає дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам’яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

Режисерка — Олеся Моргунець-Ісаєнко, у ролях: Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник, Христина Ушицька, Йоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха, Анастасія Матешко, Поліна Трегубова, Тимофій Дмитрієнко, Яніна Руденська, Олександр Половець, Володимир Кравчик, Якоб Вальзер, Тетяна Круліковська, Світлана Штанько.

Зйомки розпочалися наприкінці листопада 2019 року і тривали до лютого 2020-го, окремі сцени фільмували у серпні 2020-го з перервою на карантин. У кіно «Щедрик» вийде з 5 січня 2023 року.