За $100 тисяч на аукціоні продали портрет пораненої мешканки Чугуєва

30.03.2022

Портрет вчительки Олени Курило, важко пораненої під час російського бомбардування у Чугуєві, продали на американському аукціоні Heritage Auctions за 100 тисяч доларів.

Про результати аукціону написала у Facebook авторка картини, художниця та педагог із Лос-Анджелеса Женя Гершман.

Картину «Перше обличчя війни» художниця намалювала за фотографією Вольфганга Швана. Отримані кошти направлять на закупівлю амуніції для захисників України. Саме в день закриття аукціону Олені Курило зробили операцію, яка має відновити втрачений зір.

Раніше художниця заявила, що війна в Україні стосується кожного.

«Дуже швидко була поширена перша фотографія війни, і ця фотографія підкорила світ. І це був образ жінки, чиє лице було схоже, я б сказала, на поле битви, і я не могла відвернутися. І я побачила ці прекрасні, справді прекрасні блакитні очі, які дивляться на мене, і вони неначе говорили зі мною напряму. Я знала, що мала намалювати її, і я занурилася в роботу, і ось вона дивиться на мене з полотна. І найбільш дивовижним був її погляд, тому що я уявляла, і я подумала, що якби це була я, то я б ненавиділа, мстила, я би боялась, але ці очі не відображали те, чого я очікувала, це були чисті очі дитини, котрі були приголомшені звірствами війни», — розповіла Гершман.