Захист від сексуальних домагань на пляжі: у Франції запустили застосунок для жінок

17.08.2023

Муніципалітет Марселя запустив новий додаток Safer Plage, який дозволяє жінкам на пляжі повідомляти про випадки сексуальних домагань одним натисканням кнопки,

Про це пише The Mayor.

Зазначається, що безплатний застосунок був створений для безпеки відвідувачок фестивалю Marsatac, але згодом межі його використання вирішили розширити. Нині Safer Plage вже завантажили понад тисячу разів, він працює на чотирьох міських пляжах, завдяки чому жінки можуть повідомляти про випадки нападів або сексуальних домагань одним натисканням на кнопку.

Читайте також: В Україні запустили безплатний застосунок для відстежування та планування щеплень

«Ви натискаєте “Мені потрібна допомога”, ми бачимо це на геолокації та приїжджаємо за дві хвилини», — розповів Абдерахім, один із медіаторів, які працюють на пляжі.

Застосунок має три кнопки залежно від рівня загрози жертви: «Мене турбують», «Мене переслідують» і «Мені загрожує небезпека». У найгіршій ситуації може втрутитися поліція, але, за словами медіатора, такого поки не було.

Читайте також: З’явився додаток для зв’язку українських біженців із волонтерами по всьому світу

«Було опитування 2021 року, яке показало, що 55% жінок не хотіли ходити на пляж одні через ймовірні переслідування, роздратування. Отже, у нас справжня проблема. Сексизм закладає основу для гендерного насильства, і це може дуже швидко створити основу для сексуального насильства», — зауважила муніципальна радниця, відповідальна за права жінок і боротьбу з насильством щодо жінок Наталі Тесьєр.

Читайте також: В Україні запустили додаток для пошуку загублених тварин Petsi

Наразі влада Марселю вже виділила 117 тисяч євро на застосунок Safer Plage, а також розглядає можливість його впровадження в громадському транспорті.

Приєднуйтесь до наших каналів TelegramInstagramтаFacebook.