Зареєстровані волонтери отримали нові податкові пільги

17.11.2022

Зареєстровані у 2022 році волонтери звільняються від оподаткування починаючи з 24 лютого до моменту реєстрації волонтера у реєстрі. Але потрібно стати на облік до кінця цього року.

«Закон передбачає, що після внесення особи до реєстру волонтерів з урахуванням повномасштабної збройної агресії РФ звільнення від оподаткування (18% ПДФО і 1,5% військового збору) поширюється не лише на майбутні періоди та попередній звітний рік, а й на строк від початку поточного звітного року до моменту внесення особи до реєстру волонтерів», — пояснив новацію нардеп Ярослав Железняк, автор документа.

Рада також спростила процедуру потрапляння до реєстру волонтерів, дозволивши це зробити у «Дії». Через це на законодавчому рівні прибрали довідку з банку, через яку унеможливлювалося подання онлайн, і необхідність копії ідентифікаційного коду, який і так є у податкової.

Розмір оподаткування для незареєстрованих волонтерів становить 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Аби не платити такі кошти, усім, хто збирав гроші для ЗСУ на власні картки, до кінця року варто зареєструватися. Зробити це можна у найближчому територіальному відділі податкової служби. Потрібні довідка з банку про номер рахунку, на який збирали кошти, заява, копія паспорта і коду.

Нагадаємо, податкові пільги для волонтерів в Україні діють від 2014 року. Але раніше вони набували сили лише після внесення волонтера до реєстру. До речі, ця норма також чинна.

Новини партнерів