Засновницю біостартапу Theranos Елізабет Голмс ув’язнили на понад 11 років за шахрайство

20.11.2022

У Сан-Хосе, що у Каліфорнії, окружний суддя США Едвард Давіла засудив 38-річну Голмс за трьома пунктами звинувачення у шахрайстві щодо інвесторів та одним пунктом звинувачення у змові. Вирок винесли після того, як суд присяжних визнав її винною у січні після судового розгляду, який тривав три місяці.

Адвокати просили лише 18 місяців домашнього арешту, тоді як прокурори вимагали 15 років і 804 мільйони доларів компенсації для 29 інвесторів.

Суд встановив, що Голмс завдала 121 мільйон доларів США збитків інвесторам. Однак суму, яку вона повинна буде компенсувати, визначать на наступному судовому засіданні.

The New York Times зазначає, що Голмс повинна з’явитися до в’язниці для відбуття покарання 27 квітня 2023 року, водночас вона планує оскаржити вирок.

«Я спустошена своїми невдачами, я відчуваю глибокий біль через те, через що пройшли люди, бо їх підвела», — сказала засуджена у суді.

ЇЇ адвокати проситимуть суддю дозволити їй залишатися на свободі під заставу під час розгляду запланованої апеляції.

Нагадаємо, Елізабет Голмс заснувала компанію Theranos у 2003 році — тоді їй було 19 років і вона щойно покинула навчання на хімічній інженерії в Стенфордському університеті. Засновниця обіцяла представити революційну технологію, за допомогою якої можна буде робити сотні тестів для перевірки здоров’я лише за однією краплею крові. Проте компанія так і не виконала своїх амбітних обіцянок, хоч і намагалась переконати інвесторів у протилежному. За цей час у Theranos вклали мільярди доларів: до інвестування долучились зокрема медіамагнат Руперт Мердок і технологічний магнат Ларрі Еллісон.

На момент розквіту компанію оцінювали у 9 мільярдів доларів, а саму Елізабет Голмс у 2014 році Forbes назвав наймолодшою мільярдеркою, яка «сама себе зробила» — її статки оцінювали у 4,5 мільярда доларів.