«Завтра_» у Києві: 11 думок талановитих підлітків

Найцікавіші інсайти з конференції

26.11.2018

У минулі вихідні у Києві відбулася всеукраїнська конференція для унікальних тінейджерів «Завтра_», організована бізнес/медіа бюро ekonomika+ за підтримки генерального партнера Київстар. У конференції взяли участь талановиті підлітки з Києва, Львова та Харкова. А в цьому матеріалі ми зібрали найцікавіші думки молодих  винахідників, артистів, спортсменів і активістів. 

Про креатив

«Креатив — це не дар, а навик. І його потрібно розвивати», — 16-річна співзасновниця стартапу NUKA Катерина Міхалко.

Про самооцінку

«Низька самооцінка — не вирок. Над нею потрібно працювати. Формула така: трохи сміливості + інтерес + працелюбність = результат», — 16-річна модель Олеся Лущишина.

Про команду

«Команда приносить 90% успіху. Решта 10% — це везіння», — 17-річний співавтор проекту InSky Energy Данило Чесницький.

Про нетворкінг

«Не бійтеся говорити про свої ідеї. Чим більше людей знатиме про вашу ідею, тим швидше ви знайдете тих, хто допоможе. Участь в конференціях — важливий інструмент для просування ідеї. Ми таким чином знайшли багато партнерів», — автори стартапу NUKA Катерина Міхалко і Микита Владикін.

Про вибір професії

«Єдиний фактор, який може вплинути на вибір професії, — це ваша особистість. І стать не має значення», — 17-річна курсантка льотної академії Христина Килинчарслан.

Про підтримку

«Спочатку мене не підтримав ніхто. Підтримувати почнуть тоді, коли ти вже починаєш щось робити. Головне, щоб ти сам вірив у свою ідею», — 17-річний винахідник методу створення паперу з опалого листя Валентин Фречка.

Про готовність до змін

«Будьте відкриті для різних можливостей. Переключайтеся на різне, поки шукаєте своє, а якщо знайшли, не переключайтеся швидко», — 13-річна DJ та human rights ally Поліна Рубіс.

Про стереотипи

«Наші стереотипи — це наша особиста в’язниця. Саме оточення формує нас і наші стереотипи», — 14-річна чемпіонка України з боксу серед дівчат в 2017 році Таня Мочевинська.

Про свій продукт

«Як зробити власний продукт? 1. Зроби начерки. 2. Запитай себе: «Як це зробити?». 3. Почни діяти. 4. Зроби завершальні штрихи», — 12-річна дизайнерка та ілюстраторка Маша Коваленко.

Про пошук допомоги

«Думайте ширше. Активно шукайте свою групу підтримки. Не бійтеся просити про допомогу, але завжди просіть про конкретні речі», — 15-річний екоактивіст Денис Шарпило.

Про критику

«Вмійте приймати критику. З власного досвіду можу сказати, що критика дійсно може бути корисною. На конструктивній критиці ми виправили дуже багато помилок та недоліків у своїх роботах», — 16-річний співавтор проекту InSky Energy Олександр Овечко.

За поддержку конференции благодарим наших друзей и партнеров: Киевстар, Люксоптика, Ева, Canon, Reima, Grade Education Center, Весела Корівка, Мафія.

Підготувала Катерина Савенко

Фото: ekonomika+

— Читайте також: Generation Gap: Как видят мир «зеты» и «игреки»