Зеленська поділилася історією 16-річної шахістки з Охтирки та вручила їй премію ЮНІСЕФ

Цього року премію вручають уперше. Вона присвячена вона молоді, яка не стоїть осторонь під час війни.

31.08.2022

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у церемонії нагородження премією UNICEF Youth Awards.

Премія покликана відзначити активну молодь, яка за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) реалізує важливі соціальні ініціативи у своїх громадах, долаючи труднощі й проявляючи сміливість під час російської агресії.

Серед номінантів – українці віком 16 до 23 років, які допомагають людям з інвалідністю, дітям, реалізують освітні проєкти, надають психологічну підтримку, допомагають літнім людям, розвивають свої громади, піклуються про тварин.

Нагороду отримали 14 представників молоді з різних регіонів України. Зокрема, були представлені міста Слов’янськ, Охтирка, Зміїв, Южноукраїнськ, Рогатин, Львів, Київ. Як зазначили на заході, найбільше номінантів було із Харкова й області.

Зеленська вручила премію наймолодшій номінантці – 16-річній Алісі Міхєєвій з Охтирки.

«16-річна Аліса Міхєєва пережила разом з родиною в Охтирці найстрашніші часи – місто одним із перших прийняло бій з російським нападником. Тато дівчинки – журналіст, залишався в місті, щоб висвітлювати події. Аліса теж уболівала за улюблену справу – напередодні війни відкрила шаховий клуб у місцевому палаці культури. Та вже за кілька днів палац зруйнували російські бомби. Аліса відновила роботу клубу, щойно ворог відступив. Навчає однолітків гри в шахи, провела вже близько ста занять, організовує турніри. Дівчина каже: «Якщо я можу сьогодні допомогти своїй країні, то робитиму те, що вмію, адже не можна почуватися цілковито щасливим, ігноруючи чужий біль», — написала Зеленська. 

Вона додала, що побачила майбутнє України в Алісі та десятках її ровесників.

«Відчуваю його в тисячах молодих українців – сміливих, самовідданих, творчих, які зроблять (і вже роблять!) Україну найкращим місцем у світі», — зазначила перша леді.