Землетрус у Туреччині. Під завалами знайшли тіла загиблої українки та двох її синів

14.02.2023

У турецькому місті Антакʼя під завалами будинку знайшли тіло загиблої українки Юлії Петрової. Також із нею знайшли тіла її загиблих синів — 10-річного Захара та 5-річного Матвія.

Про це розповіли родичі загиблої в коментарі Укрінформу.

Батько Юлії розповів, що з 6 лютого вони перестали виходити на звʼязок. Їхню смерть підтвердили лише ввечері 13 лютого.

За його словами, Юлія разом із синами переїхала до родичів у місто Антакʼя кілька місяців тому. Загалом у Туреччині вони перебувають з квітня 2022 року.

Сама родина із Запоріжжя. Чоловік Юлії — військовий. Він лікувався від поранення в госпіталі та планував поїхати в Туреччину допомагати розбирати завали.

Станом на 14 лютого вдалося розшукати 136 громадян України, які перебували у Туреччині під час землетрусів. За даними речника МЗС Олега Ніколенка, наразі евакуювали 37 українців, а з під завалів врятували 10 громадян України.

За його інформацією, наразі вважаються зниклими безвісти 7 українців, одна людина госпіталізована у стабільному стані.

«На жаль, внаслідок землетрусу загинули 5 громадян України, зокрема родина із Запоріжжя. Посольство вживає заходів задля підготовки репатріації тіл загиблих», – написав речник.

Найближчим часом дипломати планують евакуювати із постраждалого південного регіону 22 українців. В зону стихійного лиха вирушає друга група консулів, аби на місці координувати пошуки зниклих громадян, надавати сприяння постраждалим та забезпечити евакуацію українців до інших турецьких регіонів та України.

Нагадаємо, 6 лютого у центральній частині Туреччини та на північному заході Сирії стався землетрус магнітудою 7,9. У Туреччині оголосили семиденну жалобу. Десятки країн та організацій, зокрема Україна, зголосилися надати допомогу постраждалим.