Zero Discrimination: 7 мультиків про терпимість

Щоб виховати у дітях повагу та емпатію

01.03.2024

1 березня в усьому світі відзначатиметься День нульовий дискримінації. Пропонуємо увазі батьків та вчителів освітню короткометражну анімацію, яка пояснить дітям, що таке толерантність та інклюзія. А, найголовніше, якими жахливими є наслідки насилля та дискримінації за різними ознаками.

Disability and Child Protection/Інвалідність та захист дітей

Дітей з інвалідністю суспільство часто просто не помічає, але Дитячий фонд ООН —  ЮНІСЕФ, — поширює ідею про визнання дітей із інвалідністю рівноправними членами суспільства. Цей мультик продемонструє, наскільки важливим є втілення цієї ідеї у життя, перш за все, для нормотипічних дітей.

Unfairy Tales: The story of Ivine and Pillow/Несправедливі казки: історія про Івайн і подушку

Дискримінованою групою є біженці та тимчасово переселені люди. Часто-густо місцеві мешканці сприймають й тих, й інших як щось зайве, що порушує їх спокій. Але ставитися таким чином до постраждалих від війни людей не можна. Чому? Розповість ця стрічка від ЮНІСЕФ.

Zero/Нуль

Дівчина на ім’я Зеро (тобто «нуль» у перекладі з англійської на українську) живе у світі, де людей дискримінують за їх порядковими номерами, тобто чим менше число тобі надано від народження, тим меншу вагу у суспільстві ти маєш. Одного разу Зеро зустрічає такого ж, як вона, вигнанця. Між ними спалахує кохання, та раптом чоловіка Зеро кидають за ґрати. Вона повідомляє йому, що вагітна й розуміє, що її дитині загрожує небезпека, бо злі Сімки, Одиниці та Четвірки знищать усю сім’ю Зеро. Але після пологів трапляється справжнє диво…

Muskaan/Маскаан

Анімаційний короткометражний фільм присвячено таким складним поняттям, як гендерна нерівність та селективний аборт, коли майбутню матір примушують позбавлятися плоду через те, що плід має ознаки жіночої статі. Таким чином у деяких державах, зокрема у Індії, Китаї, суспільство намагається зменшити народжуваність дівчаток. Мультик дуже просто пояснить ці явища та їх негативні наслідки.

Cultivate Inclusion/Виховуйте інклюзію

Мультик створила режисерка Джоана Далхофф у техніці stop-motion. Її стрічка познайомить дітей із поняттям інклюзії — наочно, зрозуміло та швидко.

Komal/Комаль

Стрічку було відзнято у 2015 році, але, на жаль, вона є актуальною донині й такою залишатиметься. Присвячена вона темам сексуального насильства над дітьми та наслідкам віктімблеймінга. Хоча мультик озвучено хінді, але його сюжет зрозуміє кожен. Також у ньому пояснюються правила безпечної поведінки.

Being Pretty/Бути гарним

Що таке бути красивим? Це, коли ти молодий, чи здоровий, чи високий, чи білявий? А якщо ти не вписуєшся у ці «стандарти краси», тоді ти огидний? Короткометражна стрічка перенесе вас у світ, де людей дискримінують за різними ознаками, навіть, за волосся «некрасивого» кольору. Рекомендуємо мультик дітям старшим 14 років.

Strange Fruit/Дивний фрукт

Расизм — це жорстокість, нетерпимість та повне безглуздя. Увесь жах расизму автори умістили у дуже потужну за смисловим наповненням 7-хвилинну стрічку. Рекомендуємо дітям старшим 16 років.

Фото: кадр зі стрічки «Zero»