Жінки в Україні все частіше працюють на важких роботах

З дефіцитом працівників через мобілізацію вже зіштовхнувся найбільший український виробник сталі

Мобілізація ставить під загрозу існування найбільшого українського виробника сталі ArcelorMittal через дефіцит робітників. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на слова виконавчого директору заводу.

«Якщо вони продовжать мобілізацію, у нас не буде достатньо персоналу для роботи. Ми говоримо зараз про існування компанії», — зазначив Мауро Лонгобардо.

З початку війни було мобілізовано 3500 з 18 тисяч працівників заводу. Проте після того як закон про мобілізацію набрав чинності, мобілізованих, ймовірно, буде ще більше. Через це на робочі місця доводиться масово наймати жінок. ArcelorMittal розмістила у місті рекламні щити, на яких зображені жінки у помаранчевих комбінезонах заводу під гаслом «Тут справді всім керують жінки!».

Раніше на заводі жінки працювали здебільшого на адміністративних посадах. Але тепер через брак чоловіків вони змушені все частіше брати на себе більш фізично тяжку працю. Зараз чоловіків наймати все складніше, оскільки вони зобов’язані спочатку зареєструватися у військкоматі, а це відлякує багатьох потенційних кандидатів.

Раніше із заводу регулярно мобілізували машиністів локомотивів, електриків та механіків. Спочатку це робили централізовано, через керівництво «Арселору». Але потім військкоми стали чергувати біля прохідної заводу на початку зміни. Це спонукало деяких співробітників «повертатися додому і триматися подалі від компанії».

Через масову мобілізацію завод вже скоротив виробництво сталі, що використовується для захисту енергетичних об’єктів від російських авіаударів. Скорочення виробництва також призвело до зниження прибутку та податкових надходжень уряду, додав Лонгобардо.

Читайте також: Жінки у вогні: Дар`я Гречищева про майбутнє професії пожежного в Україні

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram