Жіноча збірка ретелінгів «Легендарій дивних міст» виходить у видавництві «Ранок»

У видавництві «Ранок» виходить друком збірка ретелінгів «Легендарій дивних міст» від українських фантасток — Наталії Довгопол, Ярини Каторож, Анастасії Куликової, Наталії Матолінець, Ірини Пасько, Дарії Піскозуб, Ксенії Сокульської та Світлани Тараторіної.

Ретелінг — це переказ відомого сюжету казки або міфу. Авторки збірки поєднують казки і міські легенди, вводять фольклор у простір восьми українських міст — Донецька, Києва, Львова, Винників, Нікополя, Дніпра, Бучі та Луцька.

«Я розумію під ретелінгом переказ-інтерпретацію сюжету відомого твору. Небезпека тут у тому, що, знаючи, який твір “переказують”, читач або читачка одразу можуть здогадатися про розвиток сюжету. “Фантастичні Talks” робили окремий ефір на тему ретелінгів: хто до них вдається зараз, у чому привабливість жанру, чим він відрізняється від фанфікшену, де межі ретелінгу й кросоверу. Як на мене, кожне покоління повертається до старих, сказати б, базових сюжетів, і, щоб “присвоїти” їх собі, можна помістити героїв у інші обставини — у сучасний чи футуристичний сетинг, наприклад», — говорить одна з авторок збірки Ірина Пасько.

Збірка вже доступна для передзамовлення за ціною 261 гривня, повна вартість — 290 гривень.