Злочини на папері: 7 книжок про гостросюжетні детективні історії

Книжка, кава, адреналін

Загадкові злочини та змагання двох геніїв: поганого, який скоїв страшне, та хорошого, який користується дедуктивним методом, інтуїцією, сірою речовиною для того, аби спіймати злочинця, — це завжди цікавий сюжет. Українські видавництва тішать детективними історіями на всі смаки.

Книга Балтиморів

Жоель Діккер, «Видавництво Старого Лева»

Знайомий нам за романом «Правда про справу Гаррі Квеберта» головний герой — письменник Маркус Ґольдман намагається писати нову книжку, а паралельно — розгадати заплутані таємниці трьох поколінь своєї родини, найтемнішою з яких є велика Драма, яка зруйнувала не одне життя. Яке місце займає у цьому сімейному портреті сам Маркус?

Вдова

Фіона Бартон, «Віват»

Суто англійське вбивство. Детектив Боб Спаркс веде розслідування зникнення маленької дівчинки. Найцікавіший персонаж — вдова головного підозрюваного, який помирає дуже «вчасно» та неочікувано. Де тепер шукати дівчинку? Детектив та журналістка занурюються у розплутування численних секретів життя подружжя, щоб дізнатися правду про зникнення дитини. Чудовий британський детектив, в якому присутні іронія, і яскраві персонажі, і колоритний антураж.

Крижана принцеса

Каміла Лекберг, «Клуб сімейного дозвілля»

Скандинави — визнані майстри детективів та трилерів, дія яких проходить у крижаному мороці Півночі. Шведка Каміла Лекберг написала про маленьке містечко, де одна дівчина, Алекс, чинить самогубство. Ніби-то. Тому що її найкраща подруга-письменниця Еріка в це не вірить, як і місцевий детектив Патрік. І разом вони повинні зрозуміти, як густе плетиво таємниць і секретів жителів Ф’єлльбакки призвело до смерті Алекс, застиглої у кризі. Книжки Камілли Лекберґ перекладено 35 мовами в 55 країнах світу і видано загальним накладом 12 мільйонів екземплярів. За мотивами її творів відзняли популярний шведський телесеріал.

Безцінний

Зигмунт Милошевський, «Рідна Мова»

Милошевський — один з найпопулярніших польських письменників, спеціалізується він саме на детективах. Витвори мистецтва та шедеври живопису не раз ставали головними діючими особами в історіях про таємниці. У центрі подій цього роману — відома картина Рафаеля, яку було вивезено з краківського музею нацистами. Тепер картина знайшлася, але законним способом повернути її не можна. Як це зробити, коли не зрозуміло, хто стане в цьому союзником, а хто — супротивником. Адже портрет безцінний.

Острів Каміно

Джон Грішем, «КМ-Букс»

Якщо не картини, то цінні рукописи: цього разу зухвало пограбовано архіви Прінстонського університету, з якого зникли унікальні рукописи Френсіса Скотта Фіцджеральда. Як вивідати, де вони поділися. Очевидно, що ними зацікавився той, хто добре орієнтується на чорному ринку вкрадених книжок та рукописів. І цей хтось, скоріш за все, — відомий колекціонер Брюс Кейбл, власник книгарні на тихому курортному острові Каміно у Флориді. До нього із спецзавданням відправляють письменницю-невдаху, яка дізнається навіть забагато, а тому на нас чекає несподівана розв»язка у стилі Ґрішема.

Макбет

Ю Несбьо, «КМ-Букс»

Улюбленець шанувальників жанру «замахнувся» на Шекспіра. Читайте і дізнайтеся, як перетворити відому трагедію на детективний роман, де король Дункан, тобто жертва вбивства — новий начальник поліції, іедеаліст, на якого покладають останні надії втомлені злочинністю та беззаконням городяни. А от Макбет — командир поліцейського спецназу, схильний до агресії та параної. Амбіції, жадібність, ненависть і… спокута. Все як у Шекспіра, тільки сучасніше.

Пацієнт

Труде Тайге, «Нора-Друк»

Ще трішки гостросюжетних історій від норвезьких авторів. Уявіть собі: психіатричний заклад, пацієнт, який називав себе Крезом, перед смертю встигає прошепотіти доглядальниці: «Тут вбивають людей». А через кілька років загадково зникає донька лікарки-хірурга цього закладу. Розслідує обставини на прохання таємничого замовника журналістка Кайса Курен. Але коли замовника розслідування знаходять вбитим, вона розуміє, що з виру зловісних подій є один вихід — дізнатися правду.

— Читайте також: Great Minds: 7 книжок про життя неймовірних людей