Ticket to the Moon: 11 мобільних додатків для вивчення космосу

Планетарій, обсерваторія, довідник та віртуальний космічний корабель

18.04.2018

Вивчити глибокий космос, побачити, що відбувається на Сонці, дослідити інші галактики та відвідати астронавтів NASA — це дуже просто! Якщо ваші діти захоплюються космосом, астрономією та фізикою, запропонуйте їм ці мобільні додатки, а можете завантажити декілька й собі.

NASA Visualization Explorer

Це енциклопедія космосу від NASA: додаток містить 500 статей про різні планети, Сонце, Землю та інші об’єкти Всесвіту. Тексти супроводжують короткі відео та фотографії. Також із статей можна дізнатися про роботу NASA, будні космонавтів та про вплив глобального потепління на земний ландшафт і клімат. Всі статті викладено англійською. Завантажити програму можна на itunes.apple.com та play.google.com.

NASA Space Weather Media Viewer

Для того, щоб спостерігати за Сонцем, телескоп не потрібний. Вам стане у нагоді цей додаток, який демонструватиме все, що коїться із зіркою, у режимі реального часу. Ви отримуватимете актуальні зображення Сонця у великій роздільній здатності. Програма працює на платформах Android та iOS.

Moon Globe

Детальна карта Місяця дозволить вивчати місячні кратери, моря та гори. Додаток визначає місце розташування користувача і показує, де знаходиться Місяць. Але якщо хочеться, можна включити інший режим і самому крутити супутник Землі в будь-яку сторону, щоб уважно все роздивитися. Завантажуйте з play.google.com та itunes.apple.com.

Solar Walk 2

Інтерактивний путівник запросить вас у подорож Сонячною системою. Разом із ним можна здійснити віртуальний політ між планетами та супутниками, роздивитися їх з будь-якої відстані. По кожному об’єкту наведено докладний опис, цікаві факти і навіть вигляд у розрізі — школярам має сподобатися. Завантажити програму можна з play.google.com та itunes.apple.com.

Mobile Observatory

За допомогою цієї Android-утиліти можна легко розрахувати дату місячного або сонячного затемнення, дізнатися про найближчі паради планет та метеорні потоки. Додаток має вбудований каталог Мессьє, який нараховує 110 різноманітних астрономічних об’єктів, і дозволяє моментально отримати доступ до інформації про будь-який з них.

Redshift

Найкращою астрономічною енциклопедією і одночасно планетарієм для користувачів техніки Apple стане додаток Redshift. У його базі міститься 100 тисяч зірок, 700 об’єктів далекого космосу і навіть комети, карликові планети та астероїди. Завантажуйте з itunes.apple.com.

Star Chart

Це не тільки зоряний атлас в кишені, а й інтерактивна розвага — програма дозволяє зрозуміти, що саме ви бачите в даний момент на зоряному небі. Для цього необхідно навести екран на будь-яке сузір’я, і програма видасть його назву, назви зірок, які його утворюють, а також його схематичне та метафоричне зображення. Крім того, програма здатна підказати, де на небосхилі шукати Сатурн, Марс і галактику Сигара. Утиліта доступна на play.google.com.

Stellarium/Sky Guide

За допомогою програми Stellarium можна легко знайти будь-яку зірку, туманність, планету або навіть комету. Серед цікавих функцій виділимо перемотування часу, що дозволяє планувати спостереження заздалегідь, і режим червоного екрану, спеціально створений для нічних спостережень. Коштує додаток 59,99 грн на play.google.com. Аналогом для власників пристроїв від Apple є утиліта Sky Guide.

Exoplanet Explorer/Exoplanet

Ці програми дозволять подорожувати глибоким космосом, звісно, віртуально. Exoplanet Explorer містить моделі далеких зоряних систем, в тому числі й подвійних зірок, а також відомості про планети, що обертаються навколо них. Можна переглядати дані про конкретні планети, шукати та сортувати потрібні або дивитися на зоряні системи у віддаленій перспективі. Додаток вміє самостійно завантажувати останні оновлення з астрономічних баз даних. Коштує він 27 грн на play.google.com. Його аналог для iOS, Exoplanet, можете завантажити безкоштовно з itunes.apple.com.

— Читайте також: Be smart: 12 мобільних додатків для школярів