300 спартанців або як у парламенті створили консервативне об’єднання «Цінності, гідність, родина» 

Що цього разу та хто у складі?

21.01.2020

Єлізавета Кузьменко спеціально для WoMo про створене нове міжфракційне об’єднання депутатів, яке обрало своїм напрямком консерватизм і традиції.

Це вже не вперше народні обранці говорять про так звані “традиційні цінності”. Буквально рік тому, минулим скликанням парламенту було засновано «Жіночу ініціативу за сімейні цінності», на чолі із народною депутаткою Оксаною Білозір. Щоправда, далі створення справа не пішла, а ініціатива закінчилася із переобранням нових депутатів.

Нове МФО вже оголосило себе найбільшим. «…На ціннісний і сімейний заклик відгукнулись понад 300 депутатів. Себто, конституційна більшість з усіх фракцій та груп українського парламенту. Щоб хоч щось об‘єднало увесь парламент», – написав очільник об’єднання, наймолодший депутат усіх часів існування парламенту Святослав Юраш.

У відповідь на запит ми отримали інформацію про персональний склад парламентарів. Виявилося, що депутатів не більше 300, а якщо бути точними — 267 осіб.  Публікуємо повний поіменний список складу МФО «Цінності, гідність, родина».

Як зазначається, об’єднання утворено заради захисту вічних цінностей українського суспільства і як протидія спробам знищити фундаментальне природне право в імя політичної моди; підготовка та прийняття законів, які сприятимуть зміцненню родинних цінностей, принципів гідного суспільства та вихованню на основі сімейних цінностей дітей та молоді; популяризація та донесення широкого спектру світової консервативної думки до української інтелектуальної спільноти”.

Співголовами стали Святослав Юраш із “Слуга народу”, Олег Волошин із “Опозиційна платформа – “За життя”, Сергій Тарута “Батьківщина”, Михайло Бондар із “Європейська солідарність”, Ірина Констанкевич із депутатської групи “За майбутнє”, Олександр Ковальов із депутатської групи “Довіра” та позафракційна Оксана Савчук.

Партія “Голос” не визначилася зі своїм співголовою, але до об’єднання увійшло двоє її парламентарів – Ярослав Юрчишин, заступник голови “Голосу” та Рустем Умєров, який зараз входить до Комітету з прав людини.

Його колега й очільник по Комітету з прав людини Дмитро Лубінець також серед списку тих, хто увійшов до консервативного об’єднання. Цікаво, що Лубінець неодноразово називав себе публічно феміністом: влаштовував флешмоб з цієї теми на своїй сторінці у Фейсбук та виступав на Українському жіночому конгресі.

Серед списку також очільниця підкомітету з гендерної рівності Комітету з прав людини Неллі Яковлєва.

Що про це думають експертки з гендерної рівності?

Створення подібного роду об’єднань в парламенті є тривожним сигналом для усієї правозахисної спільноти переконана Олександра Голуб, голова ГО «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних». На її думку, знову відбуваєтся маніпуляція на тему «вічних цінностей», традиції і сім’ї.

«Які ці цінності і традиції пояснити ініціаторам об‘єднання важко, судячи з їхніх заяв, але їхню досить агресивну риторику уже можемо відзначити. Депутати забувають, що в Україні релігія і державні інституції розділені між собою. І, очевидно, зважаючи на рівень довіри громадян до депутатського корпусу, не їм диктувати правила етики, моралі і приватного життя своїм виборцям”, — говорить Олександра Голуб.

Вона називає цих нардепів “300 спартанців” та ставить під сумнів той факт, що усі вони усвідомили під чим саме підписалися і за що боротимуться.

Лариса Кобелянська, кандидатка філософських наук, голова громадської ради при МФО “Рівні можливості” вважає, що це “старі пісні про головне” та відбуваються маніпуляції із розумінням, що таке родина: “Ну скільки вже можна говорити про «вічні цінності», обминаючи їх зміст? Справді, дуже хочеться, аби держава підтримала родину. У складі: «мамататоя», «мамабабусяя», мама та її діти, батько з дітьми, батьки з прийомними дітьми, або сім‘ї без дітей, або такі, які утворюються за згодою між партнерами однієї статі, такі, які офіційно реєструють шлюб, або підтверджують його тим чи іншим релігійним обрядом, або просто об‘єднуються за добровільною згодою. Варіантів багато”.  

 Гендерна експертка переконана, що поняття «родина» давнє, але зміст історично змінюється і у сучасному світі набуває, вочевидь, інших ознак ніж у первісному чи ранньобуржуазному суспільстві.

Як працюватиме нове депутатське об’єднання покаже час. Головне, щоби його першими ініціативами не став похід на відьом, заборона абортів та розлучень.

 

Читай также: Елена Рыхальская о том, почему важно руководить эмоциями

Новини партнерів