5 найцікавіших новинок до Міжнародного дня дитячої книги

Від найкращих видавців

Щороку 2 квітня у світі відзначається Міжнародний день дитячої книги. Українські видавництва з початку року вже випустили чимало гідних нашої уваги цікавинок.

Петрик і фонтани

Надія Степула, «Основи»


Це не просто книжка про те, як навчити дітей інклюзивності і толернатності, це цілий проект, присвячений актуалізації теми розладів аутистичного спектру в нашій країні. Ініціаторка проекту Анастасія Степула каже: «Книжка «Петрик і фонтани» розпочне діалог між батьками та дітьми про нейрорізноманітність, інклюзію і толерантність. Також книжка пояснить, що інклюзія це, коли решта приймає «незручні» особливості людей як частину їхньої особистості. Досі подібних видань для дітей в Україні не було. Це важливий соціальний проект, увесь тираж спрямований на благодійність».

Таємниця лебедів

Мирослава Макаревич, «АДЕФ-Україна»


Обирайте, якою мовою ваше дитя читатиме чарівну казку про лебедів, які бачать майбутнє дітей: українською, англійською чи німецькою? Дитяча письменниця Мирослава Макаревич, відома своїми ліричними казками, які вона оповідає кількома мовами, написала магічну книжку для маленьких мрійників.

Свинка, яка плакала в небо

Сергій Товстенко, Олександр Шатохін, «Фонтан казок»


Книжка-білінгва — це таке корисне видання, у якому текст написано і українською, і англійською. Це миле оповідання написано не тільки двома мовами, а й «у дві руки» — письменником Сергієм Товстенком та ілюстратором Олександром Шатохіним. До речі, сигнальний примірник «Свинки, яка плакала в небо» уже побував у Лондоні на книжковому ярмарку.

Як усе пов’язано. Атлас Світу

Томаш Тума, #книголав

Як влаштовано нашу планету? Атлас відповість на це питання. Він має має чотири основні розділи: рослини, погода, земна кора та тварини. Кожен розділ – це детально ілюстрована складана карта, за допомогою якої дитина може дослідити взаємовзв`язки у природі.

Антон та інші зі зграї

Ґюдрун Скреттінґ, «Видавництво старого Лева»

Чудова норвезька письменниця написала продовження захоплюючої історії про Антона, який дорослішає. У старшій школі Антону треба демонструвати лідерські якості, адже він хоче влитися до «зграї» крутих хлопців. Але якщо ти удаєш з себе не того, ким ти є, та й не дуже поділяєш ідеї «хто сильніший, той правий», то рано чи пізно розумієш, що опинився зовсім не в тій зграї, до якої справді хотів би належати.

— Читайте також: Womo-книга: Це теж зробила вона