50 кращих мультфільмів за версією журналу Empire

Журнал Empire опублікував рейтинг 50 найкращих мультфільмів усіх часів і народів

24.10.2021

Empire — найтитулованіший у світі щомісячний журнал про кіно, що видається у Великій Британії з 1989 року.

Видання щороку вручає кінопремію Empire Awards, яку присуджують читачі журналу. Так, у вересні 2008 року за результатами опитування 10 000 читачів журналу, 150 кіновиробників і 50 кінокритиків Empire оприлюднив список 500 найвидатніших фільмів усіх часів. А у 2010 журналом було складено перелік 100 кращих стрічок світового кінемаграфу (туди не входили стічки англійською мовою та документальні фільми).

І ось у вересні 2021 року редакція журналу зібралася, щоб проголувати за кращі 50 анімаційних стрічок за всю історію кіно.

Кінокритик і оглядачка WoMo Надія Купріненко переглянула рейтинг редакції Empire і радить до перегляду кожен згаданий у ньому фільм.

50. Тріо з Бельвіля / The Triplets of Belleville (2003)

Кадр з фільму Тріо з Бельвіля / The Triplets of Belleville (2003)

Є декілька причин, стверджує редакція Empire, щоб переглянути «Тріо з Бельвіля», режисера Сільвена Шоме: сюжет майже позбавлений діалогів, надзвичайно іскрометний гумор і приправлений сюрреалізмом образ німого кіно.

49. Фантазія / Fantasia (1940)

Кадр з фільму Фантазія / Fantasia (1940)

Третій анімаційний фільм компанії Волта Діснея — блокбастер у декількох сенсах. У ньому поєднується фірмовий стиль аніматора і серія улюблених сюїт — від Баха до Бетховена, що в результаті приводить до значного видовища. Картина складається з девяти незалежних епізодів, музику до яких виконав Філадельфійський оркестр під керівництвом Леопольда Стоковського.

Найвідоміший сегмент мультфільму — «Учень чарівника». Образ Міккі Мауса у ковпаку чарівника став після того іконічним. А образ Чорнобога в номері «Ніч на Лисій горі» створив аніматор українського походження Білл (Володимир) Титла.

«Фантазія» — це двогодинний бенкет для очей і вух, стверджує редакція Empire, але, може, варто пропустити дивний епізод з кентавром.

48. Який прекрасний день / It’s Such A Beautiful Day (2012)

Кадр з фільму Який прекрасний день / It’s Such A Beautiful Day (2012)

Повнометражний анімаційний фільм американського режисера Дона Херцфельдта, експериментальна похмура комедія.

Фільм має три частини і змальовує історію чоловічка на ім’я Білл, який бореться зі своєю слабкою пам’яттю, сюрреалістичними видіннями, а також іншими симптомами невідомого неврологічного захворювання. Тут використано як неординарний гумор, так і серйозні філософські роздуми.

«Ефект ручної роботи чарівний і чомусь дивно зворушливий. 62-хвилинний малюнок, котрий варто смакувати», — робить свій висновок редакція Empire.

47. З любов’ю, Вінсент / Loving Vincent (2017)

Кадр з фільму З любов’ю, Вінсент / Loving Vincent (2017)

Цей фільм — перша в історії повнометражна стрічка, яка повністю написана олійними фарбами на полотні. Протягом шести років команда зі 125 художників з 20 країн намалювала понад 65 тисяч кадрів у стилі Вінсента Вангога.

За основу сценарію для фільму було взято близько 800 листів Вінсента ван Гога, написаних друзям і рідним.

Режисери Доротея Кобєля і Г’ю Велчман додали в свій фільм детективну історію, щоб розкрити справжню причину смерті художника.

46. Попелюшка / Cinderella (1950)

Кадр з фільму Попелюшка / Cinderella (1950)

На виробництво цього повнометражного мультфільму за відомою класичною історією Walt Disney Productions витратила 6 років — с 1944 по 1950.

«Хоча сама анімація не найсміливіша для Діснея, вона все одно може похвалитися чудовим розмаїттям кольорів від легендарної концепт-художниці Мері Блер і на повну дарує фірмову чарівність студії», — пише у своєму рейтингу Empire.

45. Як приборкати дракона / How To Train Your Dragon (2010)

Кадр з фільму Як приборкати дракона / How To Train Your Dragon (2010)

«Ця трилогія, — пише Empire, — є яскравим прикладом, завдяки якому DreamWorks Animation може стверджувати, що вона не завжди ворог творчості і чарівності».

«Як приборкати дракона» — це створена режисерами Діном ДеБлуа і Крісом Сандерсом історія про хлопчика-вікінга, який потоваришував з драконом.

44. Білосніжка і сім гномів / Snow White And The Seven Dwarfs (1937)

Кадр з фільму Білосніжка і сім гномів / Snow White And The Seven Dwarfs (1937)

«Без Білосніжки жоден фільм у цьому списку не був би можливий, — стверджує редакція Empire. — Адже перший повнометражний анімаційний фільм встановив шаблон для всього, що було після нього.»

Характерні діснеївські персонажі, блискучий дизайн і культові образи, «Хей-хо!», який міцно тримається в голові, фільм досі сприймається як сучасний анімаційний фільм. Непогано як для мультика, якому вже майже сто років.

43. Шрек / Shrek (2001)

Кадр з фільму Шрек / Shrek (2001)

Шрек ламає стереотипи, роблячи зеленого велетня-людоїда центральним героєм. І ще це перший повнометражний анімаційний фільм в історії, що здобув премію «Оскар».

А ціла низка критиків стверджує, що фільм Ендрю Адамсона та Вікі Дженсон висміює аж саму студію Діснея!

42. Мітчелли проти машин / The Mitchells Vs The Machines (2021)

Кадр з фільму Мітчелли проти машин / The Mitchells Vs The Machines (2021)

«Мітчелли» — захват кіномана, — пише Empire. — Центральний персонаж Кеті — кінорежисер-початківець, чиї глибокі відсилки і багата уявавиливаються на екран у вигляді карикатурних каракулів, відмінна максималістська візуальна ідентичність, підсилена гібридними 2D- і 3D-текстурами, вперше розробленими Into The Spider-Verse»

WoMo раніше писало відгук на «Мітчелли проти машин», його прочитати можна тут.

41. Могила світлячків / Grave Of The Fireflies (1988)

Калр з фільму Могила світлячків / Grave Of The Fireflies (1988)

«Для більшості людей «Могила світлячків» — шедевр, який ви, можливо, подивитесь лише раз». У центрі сюжету — Друга світові війна. Фільм Ісао Такахати від студії Ghibli дійсно здатен довести до розпачу.

40. Вальс із Баширом / Waltz With Bashir (2008)

Кадр з фільму Вальс із Баширом / Waltz With Bashir (2008)

Фільм ізраїльського режисера Аріеля Фольмана це поєднання анімації та документального кіно, особистого та політичного. Це сповідальна розповідь про досвід Фольмана як солдата-новачка під час вторгнення Ізраїлю в Ліван у 1982 році.

39. Лего. Фільм / The LEGO Movie (2014)

Кадр з фільму Лего. Фільм / The LEGO Movie (2014)

«Фільм, створений з іграшки, якимось чином став чимось більшим, ніж цинічне заробляння грошей, — дивується редакція Empire. — «Лего. Фільм» вміло розкриває творчий дух іграшки з будівельних блоків, щоб розказати історію про уяву і силу гри, а також про небезпеку конформізму і необхідність самовираження.

38. Заплутана історія / Tangled (2010)

Кадр з фільму Заплутана історія / Tangled (2010)

Повнометражний мультфільм, створений за казкою Братів Грімм «Рапунцель».

«Дісней», що надає класичній казці новий образ, — явище не нове, але «Заплутана історія» представляє собою успішний приклад того, як Mouse House змінє формат, дотримуючись при цьому деяких шаблонів.»

37. Аномаліза / Anomalisa (2015)

Кадр з фільму Аномаліза / Anomalisa (2015)

«По суті, це дослідження нудьги середнього віку. Демотивований мотиваційний оратор Майкл Стоун приїжджає в готель Цинциннаті на конференцію. Він зустрічає Лізу, далі відбувається перша зустріч, пронизана невпевненістю жалем, що переходить в маріонетковий секс і зворушливе виконання Лізою пісні Сінді лаупер «Дівчата просто хочуть повеселитися […] Можливо, «Аномаліза» більш ніж будь-яка інша робота Чарлі Кауфмана залишить у вас ніжний погляд на те, що значить бути людиною.»

36. Ваяна / Moana (2016)

Кадр з фільму Ваяна / Moana (2016)

«На хвилі успіху фільмів про принцес нової хвилі, таких як «Заплутана історія» і «Холодне серце», Дісней представив ще одну сучасну класику, наповнену піснями Лін-Мануеля Міранди[…] Фільм від початку і до кінця сяє чарівними персонажами і ясвравими образами тихоокеанських островів і може похизуватися підходом до добра і зла у стилі Ghibli, смакуючи баланс і гармонию на користь традиційної перемоги у битвах».

35. Життя Кабачка / My Life As A Courgette (2016)

Кадр з фільму Життя Кабачка / My Life As A Courgette (2016)

Вранцузько-швейцарський анімаційний драматичний фільм, знятий Клодом Барра за мотивами роману «Автобіографія Кабачка» Жиль Періса.

Досить похмура історія, але, як стверджує Empire: «Темрява урівноважується теплотою, гумором і мудрістю. Він наповнений яскравою анімацією, викликає співпереживання, чуттєвість і надію».

Фільм був висунутий Швейцарією на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою

34. Дамбо / Dumbo (1942)

Кадр з фільму Дамбо / Dumbo (1942)

 

«Це надзвичайно меланхолійна і оманливо похмура історія про експлуатацію, страждання і можливі метаморфози […] «Pink Elephants On Parade» залишається одним з найсміливіших і божевільних франгментів анімації, коли-небудь створених Walt Disney Animation Studios.»

Головного героя стрічки створив виходець з України Білл (Володимир) Титла, спостерігаючи за своїм дворічним сином Петром.

«Дамбо» отримав приз Каннського кінофестивалю в 1947 за найкращу анімацію і премію «Оскар» у 1942 році за найкращу музику до фільму.

33. Геркулес / Hercules (1997)

Кадр з фільму Геркулес / Hercules (1997)

35-й повнометражний анімаційний фільм студії Disney, заснованный на давньогрецьких міфах.

«Чарівна комбінація міфічної анімації і смішної комедії робить «Геркулеса» входом в епоху Відродження Діснея 90-х, навіть якщо на момент виходу його недооцінили», — стверджує редакція Empire.

32. Історія іграшок 2 / Toy Story 2 (1999)

Кадр з фільму Історія іграшок 2 / Toy Story 2 (1999)

Головною темою мультфільму є тема дорослішання дітей з точки зору їхніх іграшок.

«Історія іграшок 2″ довела, що Pixar не була просто вдалим спалахом — сиквел, що спочатку був призначений для відео, був занадто хорошим, що не потрапити на великий екран», — захоплюється редакція Empire.

31. 101 далматинець / One Hundred And One Dalmatians (1961)

Кадр з фільму 101 далматинець / One Hundred And One Dalmatians (1961)

17-й повнометражний анімаційний фільм, знятий студією «Walt Disney Pictures» за мотивами однойменної повісті письменниці Доді Сміт.

«У середині срібного століття Діснея настала пригода, не схожа на жоден інший фільм студії до цього […] У результаті вийшов фільм, створений вручну і наповнений життям, привабливий своїми джазовими нотами».

30. Бембі / Bambi (1942)

Кадр з фільму Бембі / Bambi (1942)

«І візульано, й емоційно «Бембі» — претендент на звання найкрасивішого анімаційного фільму Діснея […] Це пишна пасторальна історія повноліття, котра насолоджується створенням відчуття життя, люові і втрати, що властиво світу природи».

Робота над картиною тривала з 1936 по 1942 рік. Це був найулюбленіший мультфільм Волта Діснея.

29. Воллес і Громіт: Прокляття кролика-перевертня
/ Wallace and Gromit In The Curse Of The Were-Rabbit (2005)

Кадр з фільму Воллес і Громіт: Прокляття кролика-перевертня / Wallace and Gromit In The Curse Of The Were-Rabbit (2005)

«Не кожен фільм може взяти двох улюблених персонажів із серії короткометражних фільмів и телесеріалів і помістити їх на великий екран у веселу комедію, натхненну хоррором «Хаммер» […] Сам фільм, можливо, не встановив рекордів касових зборів, але він виграв «Оскара» за Кращий анімаційний фільм у 2006 році — і це також добре, хоча б через усі каламбури, пов’язані із садівництвом».

28. Пісня моря / Song Of The Sea (2014)

Кадр з фільму Пісня моря / Song Of The Sea (2014)

Мальоване анімаційне драматичне фентезі режисера Томма Мура та ірландської студії Cartoon Saloon.

«Надзвичайний фільм — мальовничий і неземний, поєднує в собі стилізовані моделі персонажів з дрібно деталізованим тлом, котрий світиться біолюмінісценцією, що підходить для його підводної історії».

27. Твоє ім’я/ Your Name (2016)

Кадр з фільму Твоє ім’я/ Your Name (2016)

Японський анімаційний науково-фантастичний фільм Макото Сінкая, що розповідає про дівчину та юнака, котрі здатні обмінюватися тілами уві сні.

26. Принц Єгипту / The Prince of Egypt (1998)

Кадр з фільму Принц Єгипту / The Prince of Egypt (1998)

Сюжет цього мультфільму від студії DreamWorks розповідає про пророка Мойсея, починаючи з його народження і до визволенням єврейського народу з єгипетського рабства. Отримав премію «Оскар» за пісню «When You Believeу виконанні Вітні Г’юстон і Мераї Кер.

25. Вовча варта / Wolfwalkers (2020)

Кадр з фільму Вовча варта / Wolfwalkers (2020)

Мультфільм створений Томмом Муром та ірландською студією Cartoon Saloon і присвячений подіям середньовічної історії Ірландії. У центрі сюжету — пригоди доньки мисливця на вовків Робін Гудфелов, котра знайомиться з дівчинкою-перевертнем.

Empire угледів у мультфільмі і серйозний смисл: «Фантастична казка, направлена проти дуже реальної проблеми англійської колоніальної руйнації в Ірландії.»

24. Аладдін / Aladdin (1992)

Кадр з фільму Аладдін / Aladdin (1992)

Сюжет цієї повтометражної стрічки від студії Walt Disney базується на історії про Аладдіна та чарівну лампу зі збірки «Казок тисячі й однієї ночі».

«Якщо вам потрібен ідеальний приклад того, як ультра-виразна анімація може доповнити і принести користь вільному комічному майстер-класу з озвучування, не шукайте нічого, окрім Аладдіна — тому що у головного персонажа все шоу вкрадено джинном Р/обіна Вільямса», — радить Empire, і нам не лишається нічого іншого, ніж дивитися цей фільм в оригіналі.

23. Піноккіо / Pinocchio (1940)

Кадр з фільму Піноккіо / Pinocchio (1940)

Другий повнометражний мультфільм Волта Діснея, екранізація твору Карло Коллоді. Фільм отримав два «Оскари» — за найкращу пісню «В час, коли зійде зірка» і за найкращий оригінальний саундтрек.

22. Коко / Coco (2017)

Кадр з фільму Коко / Coco (2017)

Фільм розповідає про 12-річного мексиканського хлопчика Мігеля, який хоче возз’єднати живих та мертвих членів своєї родини.

«Коко» — яскравий фільм, котрий дотримується мексиканських культурних традицій і охоплює струни серця так само ефективно, як і деякі з місцевих гітаристів. Сам фільм й оригінальна пісня «Пам’ятай мене» отримали заслужені премії «Оскар».

21. Книга джунглів / The Jungle Book (1967)

Кадр з фільму Книга джунглів / The Jungle Book (1967)

Останній фільм, який був знятий під керівництвом Волта Діснея. Великого мультиплікатора не стало за 9 місяців до виходу стрічки.

«Це не зовсім відповідає роману Ред’ярда Кіплінга, але «Книга джунглів» показує, що найкраще вдається адаптаціям Діснея — прибираючи нудні моменти, посилюючи веселощі і нагромаджуючи жменьку «вушних хробаків».

20. Красуня і чудовисько / Beauty And The Beast (1991)

Кадр з фільму Красуня і чудовисько / Beauty And The Beast (1991)

Анімаційний фільм 1991 року від студії Walt Disney Pictures, на основі однойменної французької народної казки.

«Стрімкий бродвейський мюзикл по\днується з новаторською анімацією у знаменитій казці Діснея. «Красуня і чудовисько» — дійсно диво з точки зору анімованої архутектури: від печерного готичного замку чудовиська до переповнених полиць книгарні Белль. Однак Дісней не пожертвував своїм дитячим подивом в ім’я демонстрації свого нового підходу до анімації».

19. Спляча красуня / Sleeping Beauty (1959)

Кадр з фільму Спляча красуня / Sleeping Beauty (1959)

16-й повнометражний мультфільм компанії Волта Діснея.

«Від середньовічної обстановки до культової лиходійки і широти кадру — все у третьому фільмі Діснея про принцес здається епічним. Багата фентезійна сага, у якій є дещо більше, ніж просто романтика. «Спляча красуня», що кропітливо створювалася протягом восьми років і підріплена музикою, натхненною Чайковським, неперевершена в усіх сенсах. Вона наповнена стилістичними штрихами, натхненними мистецтвом епохи Відродження, с вражаюче деталізованими задніми фонами і динамічним дизайном персонажів», — захоплюються автори рейтингу і навіть порівнюють фільм з «Грою престолів».

18. Корпорація монстрів / Monsters, Inc. (2001)

Кадр з фільму Корпорація монстрів / Monsters, Inc. (2001)

Повнометражний мультфільм студій «Disney Enterprises Inc» і «Pixar», який допомагає дітям боротися зі страхами. Володар премії «Оскар» 2002 року в номінації «Найкраща музика» за пісню «If I Didn’t Have You»

«Якби ви складали список найсимпатичніших персонажів Pixar і ще один список найяскравіших і творчих світів, котрі вони створили, «Корпорація монстрів» опинилася б на верхніх позиціях в обох», — справедливо зауважує редакція Empire.

17. Кошмар перед Різдвом / The Nightmare Before Christmas (1993)

Кадр з фільму Кошмар перед Різдвом / The Nightmare Before Christmas (1993)

Темне фентезі Генрі Селіка, знятий у техніці лялькової анімації. Продюсером фільму виступив Тім Бертон.

«Фільм мав тернистий шлях до екрану, в основному через те, що «Дісней» не міг прийняти бачення Бертона, але коли він з’явився, то не був схожим ні нащо, що коли-небудь було до нього, і досі продовжує чіпляти серця у всьому світі».

16. Історія іграшок 2 / Toy Story 3 (2010)

Кадр з фільму Історія іграшок 2 / Toy Story 3 (2010)

«Оригнальна «Історія іграшок» була проривом.»Історія іграшок 2» врядувала сиквел від забуття. Значить жодного тиску перед третім виходом. […] Фільми «Історія іграшок» завжди були про серце, втрати, сім’ю і жагливих мавпах, що розбивають тарілки (ну, добре, можливо, це стосується тільки триквела), але третій фільм застає команду Pixar у фантастичній формі. Одна зі сцен сцена змусила фанатів, у тому числі Квентіна Тарантіно, которий назвав «Історію іграшок 3″ своїм улюбленим фільмом 2010 года, відчути приступи хвилювання і шмигання носом через її відчутне почуття завершеності.»

15. Персеполіс / Persepolis (2007)

Кадр з фільму Персеполіс / Persepolis (2007)

Повнометражний анімаційний фільм, знятий французькою письменницею Марджан Сатрапі та художником і режисером Венсаном Паронно за мотивами автобіографічної графічної новели Сатрапі.

«Те, як Сатрапі вплітає свої гуманістичні погляди у цю просту, але елегантну розповідь, легко зачіпає і зробило її першою жінкою-режисером, яка була номінована на кращий анімаційний фільм на церемонії вручення премії «Оскар» у 2008 році».

14. Рататуй / Ratatouille (2007)

Кадр з фільму Рататуй / Ratatouille (2007)

Восьмий повнометражний фільм, створений на студії Pixar. Лауреат премії «Оскар» 2008 року.

«Магія «Рататуя» не лише в тому, що Pixar зняла фільм про повара-щура, — которий чомусь не змушує глядачів бігти по найближче відро для блювання, — а й у його сенсорна елегантність, котра найбільш блискуча. Найвражаючим досягненням режисера Бреда Берда є перетворення запахів у видатні знахідки: інгредієнти стають цівками абстрактного кольору, а неякісні страви — кулінарними шедеврами, симфонія ароматів завуршується прекрасною музикою Майкла Джаккіно».

13. Суперсімейка / The Incredibles (2004)

Кадр з фільму Суперсімейка / The Incredibles (2004)

Шостий фільм Pixar, розповідає про сім’ю супергероїв, що живуть, приховуючи свої здібності.

«За кілька років до того, як творці кіновсесвіту Marvel знайшли свою виграшну суміш супергеройської дії і ексцентричного гумору, Бред Берд випередив їх […] Берд не лише був попереду всіх на героїчному фронті — він також вказав на небезпеку токсичного фендому і небезпечність накидок на костюмах», — звертає увагу редакція Empire.

12. Вперед і вгору / Up (2009)

Кадр з фільму Вперед і вгору / Up (2009)

Повнометражний анімаційний комедійно-драматичний фільм Pixar та Walt Disney Pictures.

«Режисер Піт Доктер ефектно поєднує все це — приземлене горе і екзотична втеча від реальності якимось чином існують у повній гармонії. Ось це диво Pixar.»

11. Король Лев / The Lion King (1994)

Кадр з фільму Король Лев / The Lion King (1994)

32-й класичний анімаційний фільм студії Діснея.

Здобув дві премії «Оскар» (за пісню Елтона Джона Can You Feel the Love Tonight та за музику Ганса Ціммера), дві премії «Золотий глобус», три премії «Греммі».

«По суті, це поцілований сонцем африканський компаньйон Бембі, це розповідь про дорослішання, наповнена вбивствами і хитрощами».

10. Кубо і легенда самурая / Kubo And The Two Strings (2016)

Кадр з фільму Кубо і легенда самурая / Kubo And The Two Strings (2016)

Повнометражний ляльково-анімаційний пригодницький фільм про хлопчика на ім’я Кубо, який має розгадати таємницю своєї спадщини.

«Ця феєрична робота, з музикою Даріо Маріанеллі, котрую можна слухати і слухати, заслужила своє місце як один з найкреативніших і стильних прикладів покадрової анімації».

9. Залізний велетень / The Iron Giant (1999)

Кадр з фільму Залізний велетень / The Iron Giant (1999)

«Перш ніж приєднатися до гігантів комп’ютерної графіки Pixar, режисер Бред Берд працював зі співавтором сценарію Тімом МакКенлісом над адаптацією «Залізного велетня Теда Г’юза» […] Стрічка, на жаль, не отримала великих касових зборів, але вже давно заслужила статус культової класики. О, і приготуйте гігантську коробку серветок для сліз, які ви проллєте до кінця фільму», — завбачливо попереджає редакція Empire.

8. Акіра / Akira (1988)

Кадр з фільму Акіра / Akira (1988)

Японський анімаційний науково-фантастичний фільм, який зображує похмуре антиутопічне Нео-Токіо у 2019 році, через що його ще цікавіше буде передивитися.

«Сказати, що «Акіра» надзвичайно впливовий — нічого не сказати. Не лише у світі аніме — а й за його межами, все — від «Матриці» до «Дивних див» — можна відслідкувати до монолітного шедевра Кацухіро Отомо».

7. Віднесені привидами / Spirited Away (2001)

Кадр з фільму Віднесені привидами / Spirited Away (2001)

Повнометражний анімаційний фільм режисера Хаяо Міядзакі, знятий студією Ghibli.

«Цікаво, що фільм, який вивів студію Ghibli на західний мейнстрим, не є його найдоступнішою роботою. Але казка про дорослішання від Хаяо Міядзакі настільки прони зана чудовими, культурно-специфічними японськими образами, що не дивно те, що вона заполонила уяву всього світу».

6. Думками навиворіт / Inside Out (2015)

Кадр з фільму Думками навиворіт / Inside Out (2015)

Комедійно-драматичний фільм Піта Доктера, спільний проект студій «Disney» і «Pixar».

«Не багато фільмів можуть претендувати на абсолютний емоційний інтелект «Думками навиворіт». Це фільм про інтелектуальні емоції, який одночасно є захоплюючими пригодами і детальним дослідженням почуттів, сновидінь, пам’яті і уяви», — розмірковують автори рейтингу.

5. Мій сусід Тоторо / My Neighbour Totoro (1988)

Кадр з фільму Мій сусід Тоторо / My Neighbour Totoro (1988)

Фільм Хаяо Міядзакі та студії Gibli.

«Неможливо не зачаруватися чистою добротою, що відходить від оди Хаяо Міядзакі дитинству. «Мій сусід Тоторо» наповнений уявою, але при цьому він більш невимушений, ніж більшість дитячих фільмів. Це ніжна прогулянка японською сільською місцевістю, наповнена лісовими духами, дружбою і пухнастими істотами».

4. ВОЛЛ-І / Wall-E (2008)

Кадр з фільму ВОЛЛ-І / Wall-E (2008)

Повнометражний анімаційний науково-фантастичний фільм, створений студією Pixar і режисером Ендрю Стентоном.

«Це одночасно лякає і зачаровує — милий ВОЛЛ-І контрастує з жахливим безладом, який ми лишили після себе […] З його жахливими екологічними попередженнями цей фільм напевно викличе неабиякий резонанс у найближчі десятиліття — прицьому він залишається шедевром наукової фантастики, наповненим серцезворушними емоціями».

3. Принцеса Мононоке / Princess Mononoke (1997)

Кадр з фільму Принцеса Мононоке / Princess Mononoke (1997)

Японський повнометражний анімаційний фільм, знятий Хаяо Міядзакі на студії Ghibli.

«Це надзвичайна, масштабна епопея — унікальна японська фентезійна сага, котра за своїми міфічними масштабами і розрозтанням оповіді еквівалентна «Володарю перснів». Це, напевно, кращий приклад екологічної теми Хаяо Міядзакі, в якій цивілізація не обов’язково являєтся злом, але повинна знайти спосіб співіснувати з природою, оскільки небезпечний конфлікт загрожує майбутньому обох», — міркує редакція Empire.

2. Історія іграшок / Toy Story (1995)

Кадр з фільму Історія іграшок / Toy Story (1995)

Мультфільм режисера Джона Лассетера, створений студією Pixar спільно з The Walt Disney Company.

Перший повнометражний фільм, повністю змодельований на комп’ютері.

«З технічної точки зору вплив першог повноформатного фільму Pixar неможливо недооцінити. Це такий же значний стрибок вперед для медіа, яким був дебют «Білосніжки і сім гномів» майже 60 років тому, відкривши абсолютно новий світ повністю тривимірної комп’ютерної анімації. Використовуючи технологію, вперше розроблену студією (у співпраці з Apple), «Історія іграшок» була просто феноменом сама по собі: вона змінила візуальний стиль і підхід до створення фільмів майже у всіх великих студіях анімації на десятиліття вперед. Але крім свого сейсмічного впливу, він, як і раніше, залишається яскравим прикладом усього, що Pixar робить найкраще […] — він створює цілий уявний світ зі, здавалося б, повсякденного, його сценарії багатошарові з характеристиками і приколами, які працюють як для дорослих, так і для дітей.»

1. Людина-Павук: Навколо всесвіту / Spider-Man: Into The Spider-Verse (2018)

Кадр з фільму Людина-Павук: Навколо всесвіту / Spider-Man: Into The Spider-Verse (2018)

Супергеройський анімаційний фільм, заснований на коміксах Marvel.

За сюжетом, підліток з Нью-Йорка Майлз Моралес випадково здобуває ті ж сили, що й Людина-Павук Пітер Паркер. Супергерой покладає на Майлза завдання захистити місто від експериментів групи лиходіїв. Через них з інших світів прибувають кілька версій Людини-Павука. Майлзу належить об’єднати з ними зусилля, щоб врятувати місто та стати справжнім героєм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фільмів про психотерапевток