Нумо шукати пригоди: 8 пригодницьких фільмів для дітей

Художні, документальні, анімаційні

29.04.2018

Анімаційні, художні та документальні фільми, які варто показати дітям та подивитися самим.

Земля: Один вражаючий день/Earth: One Amazing Day

Великобританія, реж. Річард Дейл, Фань Лісінь, Пітер Веббер

Документальний фільм від студії BBC Earth Films запросить дітей у дивовижну подорож, яка розкриває силу природи. Протягом одного дня оповідь слідує за сонцем – від найвищих гір через віддалені острови до екзотичних джунглів. За допомогою новітніх технологій фільм знайомить глядачів з колоритними тваринами і нагадує: щодня в світі відбувається більше чудес, ніж ви можете собі уявити. Рекомендовано дітям від 6 років.

Великий злий лис та інші історії/Le grand méchant Renard et autres contes

Франція, Бельгія, реж. Патрік Імбер, Бенжамін Реннер

Ви думаєте, що на селі панують тиша й злагода? Ви дуже помиляєтеся! Насправді сільське життя сповнене неймовірних подій і пригод. Одного разу лелека підкидає кролику і поросяті дитинку – з проханням доставити його батькам. В іншій день лис стає квочкою для трьох курчат, які кличуть його мамою та потребують догляду. А вже ближче до Різдва веселощі охоплюють всю ферму та навколишні ліси. Мультфільм рекомендовано дітям віком від 5 років.

Сів заблукала уві сні/Siv sover vilse

Швеція, Нідерланди, реж. Катті Едфельдт, Лена Ханно

7-річна Сів вперше приходить ночувати до нової подружки. Маленькі дива починаються ще з вечора – екзотична їжа, ручні звірята… Вночі квартира перетворюється на чарівне царство магії та чудес. Стрічку рекомендовано дітям віком від 5 років.

Сторожова застава

Україна, реж. Юрій Ковальов

Головний герой – підліток Вітя – під час сонячного затемнення потрапляє через магічний портал на тисячу років назад, у часи Київської Русі. Разом з легендарними українськими багатирями він битиметься з цілою армією половців на чолі з величезним кам’яним монстром. Фентезійну стрічку рекомендовано дітям від 8 років.

Історії з озера/Tales from the Lakeside: Lengemesék

Угорщина, реж. Золт Палфі

Маленькі зелені чоловічки споконвіку охороняють рідне озеро. До вартових беруть лише тих, хто сягнув певного віку і чиє волосся стало темним. Але ж чекати так довго! Малий Віллі мріє стати вартовим, та його непомірна цікавість раз у раз призводить до халепи. Але саме він може врятувати озеро та всіх його мешканців від великої загрози. Мультик рекомендовано дітям віком від 4 років.

Лотте і Луїза: витівки близнят/Das doppelte Lottchen

Німеччина, реж. Ланселот фон Нацо

Бешкетниця Луїза і тиха Лотте зустрічаються в літньому таборі і не вірять своїм очам – вони схожі, як дві краплі води. Близнючки розуміють, що втратили одна одну в дитинстві після розлучення батьків. Аби помирити тата й маму, щоб жити разом, вони вигадують рішення: помінятися місцями. Комедію рекомендовано дітям від 7 років.

Маленька гавань/Piata loď

Словаччина, Чехія, реж. Івета Ґрофова

Молода мама 10-річної Яри ставиться до неї як до своєї подруги та ровесниці. Але дівчинка мріє про турботливу маму, нормальну сім’ю та будиночок біля моря. Одного разу вона знаходить залишених на станції близнюків і вирішує забрати їх собі. Яра приносить малюків до саду своєї бабусі і починає доглядати за ними. Фільм рекомендовано дітям від 12 років.

Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу/Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism

Великобританія, реж. Крістофер Н. Роулі

Моллі Мун – сирота, яка живе у притулку. Життя дівчинки складно назвати щасливим, та одного разу все змінюється, коли до її рук потрапляє таємнича стародавня книга з гіпнозу. Моллі відкриває у собі дивовижну здатність – змушувати людей робити все, що вона забажає. Стрічку рекомендовано дітям від 7 років.

Фото: кадр із фільму «Piata loď»

Добірку створено за сприяння  Чілдрен Кінофест 

— Читайте також: Ticket to the Moon: 11 мобільних додатків для вивчення космосу