#AbledsAreWeird: Люди з інвалідністю запустили флешмоб проти дискримінації

Історії ейблізму

Нещодавно письменниця та активістка із США Імані Барбаріна запустила у Твіттері флешмоб #AbledsAreWeird із метою протистояння ейблізму. Слідом за нею своїми історіями дискримінації почали ділитися інші люди з інвалідністю.

«Пригадую, як незнайомець кинув мою милицю в басейн для того, щоб «допомогти мені навчитися плавати». Тоді мені було всього дев’ять років, а незнайомець так і не допоміг витягти з води милицю. Він надовго залишилась іржавіти у воді», — написала активістка у своєму Твіттері.

Справа у тому, що у Імані церебральний параліч. У своїх постах, лекціях і статтях вона підтримує ідеї фемінізму, виступає проти расизму і дискримінації людей з інвалідністю.

Слідом за нею інші інтернет-користувачі почали розповідати історії ейблізма, що трапилися з ними: як перехожі та малознайомі люди ставили їм безтактні питання, робили недоречні пропозиції, жаліли. А деякі користувачі розповідають історії про сторонніх нормотипічних людей, які спілкувалися з ними перебільшено захоплено, називаючи «надихаючим прикладом».

Ви також можете долучитися до флешмобу й розповісти свою історію.

Джерело: wonderzine.com

— Читайте також: Кіно від неї: 7 документальних фільмів, які неможливо пропустити