Або шлюб, або смерть: Як видають заміж у Південному Судані

Дані ЮНІСЕФ: 52% дівчат країни беруть шлюб до свого повноліття

Нещодавно у Південному Судані від рук власного брата загинула дівчина через те, що відмовилась виходити заміж за чоловіка, який запропонував її сім’ї 40 корів у якості посагу. Про це повідомляє independent.co.uk.

Міністр Південного Судану Табан Абель підтвердив інформацію про те, що 20-річна Ньялук Магорок із провінції Східні Озера була до смерті забита своїм братом за наказом батька. Батько дівчини, коли дізнався, що вона відмовила жениху, якого він для неї обрав, наказав синові побити її. Злочинні дії обох членів сім’ї призвели до трагічної загибелі. А все сталося через те, що сім’я Магарок тепер не отримає у власність 40 корів та певну суму грошей, які у якості посагу пропонував наречений. Наразі брата та батька постраждалої заарештовано. Ведеться слідство.

Пан Абель відзначив: «Це варварська практика, яка досі існує в нашій країні. Ми будемо ретельно розслідувати справу й покараємо злочинців. На жаль, такі випадки не є поодинокими — минулого року вагітна дівчина була забита до смерті власним батьком». А ще минулого року чоловік із Південного Судану влаштував аукціон у Facebook, де у якості лоту була його власна неповнолітня дочка.

Як відмітив міністр, проблема дійсно масштабна. Згідно дослідження ЮНІСЕФ, проведеного у 2017 році, 52% дівчат Південного Судану виходять заміж неповнолітніми (й у більшості випадків ці шлюби є примусовими). Однак стаття 17 Конституції Південного Судану передбачає, що будь-яка особа, яка досягла шлюбного віку, має право на створення сім’ї, а стаття 17 гарантує жінкам і дівчаткам право на згоду на вступ до шлюбу.

«Патріархальна практика примусу молодих дівчат і жінок до вступу в шлюб є ​​жорстоким проявом нерівності між чоловіками і жінками в Південному Судані. Замість того, щоб бути надихаючими лідерами і активними членами суспільства, жінки і дівчата розглядаються як товар», — прокоментувала Джоан Ньяньюкі, регіональна директорка Amnesty International у Східній Африці.

Джерело: independent.co.uk

Фото: nytimes.com и dailymail.co.uk

— Читайте також: Оса Регнер: «Відроджуючи «традиційні сімейні цінності», уряди порушують права жінок