Оса Регнер: «Відроджуючи «традиційні сімейні цінності», уряди порушують права жінок»

Заступниця виконавчої директорки UN Women заявила про оприлюднення статистики правопорушень у 25-ту річницю підписання Пекінської декларації

Організація UN Women збирає інформацію щодо порушень прав жінок в усіх країнах світу. Звіт буде опубліковано в 2020 році — у 25-ту річницю підписання Пекінської декларації, повідомляє Thomson Reuters Foundation.

У 1995 році в Китаї відбулася конференція стосовно прав жінок, результатом якої стало підписання представниками 189 урядів декларації, що являє собою план по забезпеченню ґендерної рівності. Тоді підписанти зобов’язалися приділяти особливу увагу таким проблемним питанням, як освіта, насильство і охорона здоров’я.

«25-річний ювілей, який відзначатиметься наступного року, дасть можливість оцінити все те, що було зроблено впродовж цього терміну», — заявила Оса Регнер, помічниця генерального секретаря США і заступниця виконавчого директора UN Women. «Деякі з урядів просто не виконали того, що обіцяли», — наголосила вона.

Але більшість країн заявляє про підтримку прав жінок. «У деяких частинах світу існують уряди та організації, які підтримують так звані традиційні сімейні цінності та інші ідеї, що стосуються чіткого розподілу ролей між жінками та чоловіками як в сім’ях, так і в суспільстві, які не відповідають міжнародним угодам», — сказала Регнер. «Відсутність можливості реалізувати себе в різних сферах гальмує розвиток жінок і фактично утримує їх та їхніх дітей в бідності. Це заважає суспільствам процвітати та йти мирним шляхом, адже частини цих суспільств — жінки — не мають права вносити свій вклад у розвиток».

За словами Крістін Бротігам, консультантки із юридичних питань в UN Women, більшість урядів заявила, що звіти про стан справ щодо прав жінок знаходиться на розгляді, а 22 країни вже надали свої дані.

За словами організаторів, глобальний форум з питань ґендерної рівності запланований на літо 2020 року у Франції.

Джерело: news.trust.org

Фото: fokus.se

— Читайте також: #VisibleWikiWomen 2019: Додамо жіночих біографій до Вільної енциклопедії!