Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

01.05.2023

У столиці Афганістану, Кабулі, 29 квітня відбулася акція протесту жінок, які напередодні саміту ООН в Катарі (триватиме 1-2 травня) закликали не визнавати уряд руху «Талібан», що захопив владу в їхній країні.

Про це пише Radio Free Europe.

Марш відбувся напередодні саміту ООН у Досі, який запланований на 1 травня. До демонстрації приєдналися понад 20 жінок. Вони скандували гасла на кшталт «Визнання Талібану — порушення прав жінок» і «Ми будемо боротися, і ми помремо за наші права». Марш тривав не більш як 10 хвилин і минувся без сутичок із силами безпеки Талібану.

Читайте також: Фільми українських режисерок потрапили у ТОП-100 найкращих у світі

«Організація Об’єднаних Націй проведе зустріч у Досі, і вони не запросили жодної жінки. Вони хочуть зустрітися, щоб визнати Талібан», — сказала одна з протестувальниць.

Читайте також: Українці почали частіше дивитися вітчизняне кіно — дослідження

Поки жодна країна не визнала уряд Талібану, відтоді як таліби повернулися до влади в Афганістані у серпні 2021 року. Заступниця генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед заявила минулого тижня, що на саміті у Досі можуть розглянути деякі «дитячі кроки» на шляху до умовного визнання Талібану.

«Є деякі, хто вважає, що цього ніколи не станеться. Є інші, які кажуть, що це має статися… Талібан явно хоче визнання, і це важіль впливу», — сказала Мохаммед на конференції у Сполучених Штатах.

Читайте також: На кінофестивалі у Німеччині покажуть 9 українських фільмів

З поверненням до влади таліби почали суттєво обмежувати права жінок в Афганістані: їх змушують приховувати обличчя, забороняють вчитися, ходити без супроводу чоловіків, працювати тощо. Попри протести афганських жінок і тиск міжнародної спільноти, таліби продовжують свою дискримінаційну політику щодо жінок.