Акції проти абортів набирають обертів у Великій Британії: подробиці

Американські групи проти абортів активізували діяльність у Великій Британії. Ці групи застосовують тактики, які використовували в США, поширюючи наративи щодо абортів.

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що ці консервативні групи почали виходити на публічні антиабортні протести й демонстрації, відкривати консультаційні центри, у яких можна послухати про шкоду абортів і так звані «кризові центри вагітності», а також культивувати звʼязки населення з місцевими духовними лідерами. Ці ініціативи підтримують американські організації, дотичні до протестних рухів у США, які призвели до заборони абортів у багатьох штатах.

Читайте також: У США заборонили пігулки для переривання вагітності: подробиці

Американська консервативна організація Alliance Defending Freedom, яка виступає проти абортів і прав ЛГБТК+ людей, має офіс у Лондоні й теж пов’язана з протестами. Згідно з Реєстром прозорості ЄС, вона витратила більше пів мільйона доларів на лобіювання своїх поглядів у Єврозоні за 2021–2022 фінансові роки.

Читайте також: Постачала таблетки для переривання вагітності: у Польщі засудили активістку за пособництво в аборті

Також у Британії останнім часом почастішали протести щодо абортів у клініках і лікарнях, що теж запозичено зі США. За них певною мірою відповідальні місцеві представники американської групи «Марш за життя».

«Ми можемо очікувати, що успіхи, яких американські право-християнські групи й організації проти абортів досягли в США в цих сферах, будуть адаптовані до контексту Великої Британії в найближчі роки», – говорить Ніл Датта, виконавчий директор Європейського парламентського форуму з питань сексуального й репродуктивного здоров’я. Він зазначає, що ці питання набувають того масштабу, коли їх потрібно буде обговорювати на політичному рівні.

Читайте також: У Флориді заборонили аборти після 6 тижнів вагітності

У Великій Британії право на аборт має широку підтримку, тому виступи проти абортів у закладах репродуктивного здоров’я викликала негативну реакцію суспільства.