У США заборонили пігулки для переривання вагітності: подробиці

20.03.2023

Вайомінг став першим штатом США, який заборонив використання пігулок для переривання вагітності, що додало імпульсу зростаючому тиску консервативних штатів і груп противників абортів щодо медикаментозного аборту.

Про це повідомляє The New York Times.

Губернатор Вайомінгу республіканець Марк Гордон підписав заборону на таблетки для аборту в цьому штаті того самого дня, коли сказав, що дозволить ще один більш радикальний захід, що забороняє аборти. Цей закон, що набуває чинності в неділю, забороняє аборти за будь-яких обставин, що робить аборт злочином, вказує видання.

Читайте також: Український прорив 3: успішні кейси з виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир та безпека»

Закон у Вайомінгу про таблетки для аборту набуде чинності 1 липня і зробить незаконним «призначати, відпускати, розповсюджувати, продавати або використовувати будь-які ліки з метою забезпечення або проведення аборту».

Читайте також: У Південній Кароліні хочуть запровадити смертну кару для жінок, які зробили аборт

Лікарі або інші особи, визнані винними у порушенні цього закону, будуть притягнуті до відповідальності за правопорушення, каране позбавленням волі на строк до шести місяців і штрафом у розмірі 9000 доларів США. Закон говорить, що вагітні пацієнти будуть звільнені від зборів і штрафів.

Читайте також: Перетин кордону з домашнім улюбленцем: нові вимоги країн ЄС

Нагадаємо, що цього року в декількох штатах ухвалили закон про заборону або додавання обмежень на медикаментозний аборт. Але Вайомінг став першим штатом, який заборонив використання таблеток для аборту окремо від повної заборони.