Американка ініціює прийняття закону, який заборонятиме жіноче обрізання

Активістка із Кентуккі відстоює права жінок на власне тіло

02.04.2019

Біла американка на ім’я Дженніфер (свого прізвища жінка поки що не називає) запровадила кампанію, метою якої є заборона та криміналізація штатом Кентуккі жіночого обрізання (жіноче обрізання — хірургічне видалення зовнішніх жіночих геніталій чи інше їх навмисне пошкодження або зміну, що здійснюються з немедичних причин: з культурною, релігійною або іншою метою. — Прим. Ред.). Для цього вона виступила публічно перед ЗМІ та створила онлайн-петицію, повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Зважитися на цей крок активістка вирішила після провалу гучного судового процесу у Мічігані, коли не вдалося притягти до відповідальності двох лікарів, які зробили варварські операції дев’ятьом неповнолітнім дівчаткам. Прокурори тоді спиралися на федеральний закон 1996 року, який забороняє жіноче обрізання, однак суддя закрив справу, постановивши, що право криміналізувати дану практику має належати окремим штатам.

«Таке рішення суду дало можливість громадам, які практикують жіноче обрізання, й надалі це робити», — каже Дженніфер.

Аби звернути увагу можновладців на проблему, активістка вирішила розповісти свою історію й звернулася до ЗМІ. Вона вважає, — якщо інші жінки Америки теж почнуть про це говорити, їх підтримає суспільство, а влада — неодмінно відреагує. Наразі Дженніфер збирає підписи під своєю петицією.

Дженніфер у віці 5-ти років

Історія Дженніфер

Дженніфер трохи за 40. Вона народилася в сім’ї служителя консервативної євангельської церкви. Батьки вчили її, що чоловіки у цьому світі є лідерами, а жінок Бог створив покірними.

«Багато що вважалося гріхом. Наприклад, для жінки бути сексуальною, або отримувати задоволення — це гріх», — розповідає жінка.

Вона пам’ятає той день, коли з нею п’ятирічною, та з її старшою сестрою, батьки вирушили у тривалу «подорож». Мама й тато тоді сказали дочкам, що попереду на них чекають цікаві пригоди. Дженніфер була дуже схвильована, але хвилювання миттєво обернулося жахом.

«Я пам’ятаю, що мої руки та ноги були притиснуті, хтось закрив мені очі. Це було огидно. Гадаю, я втратила свідомість, а коли прийшла до тями, — вони зв’язали мої ноги. Потім, дорогою назад, я думала про те, що ми із сестрою пережили щось кошмарне. Коли ми повернулися додому, мама сказала нам, що ми ніколи не говоритимемо про те, що сталося», — згадує Джен.

Протягом багатьох років Дженніфер вважала, що більшість жінок проходять через це, аж поки у школі медсестер не почала вивчати репродуктивне здоров’я. Але розповісти про свій досвід вона наважилася тільки зараз: «Я думала, що говорити про це — гріх. Релігія може бути дуже потужним інструментом, аби примусити будь-кого мовчати», — коментує вона.

Наслідки «операції» були жахливими — хронічний біль, інфекції сечовивідних шляхів, болючі місячні та статеві акти. Дженніфер не могла народити природнім способом, отже довелося робити кесарів розтин. «Це було життя болю», — підсумовує вона.

Нагадаємо, що у 2016 році публічно розповіла свою історію Рене Бергстрем — біла американка, якій зробили жіноче обрізання у віці трьох років із метою «відучити від мастурбації».

Джерело: Thomson Reuters Foundation

Фото: Rania Matar

— Читайте також: Назад в Средневековье?! Итальянцы вышли на марш против Всемирного конгресса семей