Beautiful Places: 7 романів з найчарівніших куточків світу

Подорожі у книжках

Світ великий і прекрасний, та не в кожному з його чарівних куточків вдається побувати хоч раз. Але з книжками це можливо! Ось вам добірка про неймовірні краї та незвичайних їх мешканців.

Рибалки

Чіґозі Обіома, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Нігерія. Коли б ви ще там побували? Читайте блискучий дебютний роман Чіґозі Обіоми про силу пророцтва і чотирьох братів, які одного дня замість школи пішли до забороненої річки. Там вони і зустріли божевільного, який передрік смерть одного з хлопців від рук брата. Можна було б не звертати уваги на почуте, власне, так і намагалися зробити брати, але з того дня й почалися чвари у щасливій до того дня родині. Роман увійшов до короткого списку Букреівської премії-2015.

Дитя землі

Сйон, «Видавництво»

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти. Подруга автора, співачка Бьойрк, яку навіть не назвеш культовою чи легендарною, настільки вона стоїть поза категоріями, захоплено відгукнулася про книгу, як про унікальний твір, що розкриває душу старої Ісландії та її сьогодення. Друзями ж головного героя, натураліста, що подорожує суворою землею Ісландії, стали загадкова лисиця та жінка з синдромом Дауна, яка дивом вижила в кораблетрощі і яку головний герой урятував від покарання за несвідомий злочин. Дивний, тонкий роман-казка і роман-детектив здобув премію Nordic Council Literature Prize 2005 року.

Пьольса

Ґустав Торґні Ліндґрен, «Видавництво Анетти Антоненко»

Швеція — країна комфорту і спокійних людей? Спокійних людей, які іноді здатні на дивацтва і небезпечні пригоди. Одного дня випадково зустрічаються мандрівний торговець одягом та місцевий шкільний вчитель. І так вони славно поговорили про шведську традиційну кухню, що вирішили вирушити на північ країни, де готують найкращу пьольсу — народну страву з подрібненого м’яса та овочів. Дія відбувається наприкінці 1940-х, і там, куди вирушають два друга, люди потерпають від туберкульозу. Чи не зависока ціна за тарілку пьольси? Але мандрівники, виявляється, шукають зовсім не її.

Дона Флор та двоє її чоловіків

Жоржі Амаду, «Видавництво Старого Лева»

Бразилія. Жоржі Амаду народився у сім’ї, яка мала індіанське коріння, у регіоні, де були найбільш сильними традиції африканської культури, і ріс він на плантації какао. Ранні роки сформували його яскравий, самобутній стиль, наповнений бразильською екзотикою. Роман про дону Флор — це роман про надмірності: у коханні, у насолоді, у їжі, звісно. Після того, як помер перший чоловік дони Флор, вона, природжена кулінарка, заснувала школу «Смак та Мистецтво», сумуючи за своїм померлим чоловіком. Ось другий чоловік, фармацевт Теодоро — добрий, чуйний, порядний, але… Тільки привид Гуляки, першого чоловіка, взмозі задовольнити її надмірні пристрасті.

Вегетаріанка

Хан Канг, «КМ-Букс»

Хан Канг — авторка з Південної Кореї, цей її роман був відзначений Букерівською премією 2016 року. Вегетаріанство — не тільки вибір на користь певних харчів, а й на користь певної етики. Проте, роман зовсім не про шкідливе м`ясо і вбивство тварин, втім, про страждання тут теж є, але про страждання людей, які застрягають у своєму житті, як на вечірці, куди їх не звали й куди вони йти не хотіли. Головна героїня Джінг-хай одного разу прокинулася й зрозуміла, що м`яса більше не їстиме. У трьох частинах книги про це рішення, життя й особистість Джінг-хай розповідають то її нікчемний чоловік, то одержимий свояк, то заклопотана старша сестра. Всі вони її люблять і думають, що знають, що для неї краще (а краще, звісно, їсти м`ясо і взагалі бути «як всі нормальні люди»». Сама ж Джінг-хай мріє стати деревом.

Королева пустелі

Джорджина Говелл, «Наш Формат»

Це книга про славетну британську мандрівницю, археологиню, розвідницю та колегу Лоуренса Аравійського — Гертруду Белл. Гертруда вивчала історію в Оксфорді, займалась дослідженнями та картографією, мандрувала Великою Сиріэю, Месопотаміэю, Малою Азіэю та Аравіэю. Вона зробила багато для створення такої держави, як Ірак, була серед засновників Національного музею Іраку. У 2015 році про неї було знято фільм, в якому знялась Ніколь Кідман.

Я — бiгун!

Гела Думбадзе, «КМ-Букс»

Ми любимо Грузію і за природу, і за вино, і за її запальну вдачу. Оповідання грузинського письменника відкривають нам тих Грузію і грузинів, яких ми ще не знали і з якими ми будемо раді познайомитись. Коротка проза — це екзамен на письменницьку майстерність, який Гела Думбадзе склав на відмінно.

— Читайте також: Перезавантаження: 7 книжок для відпустки