Без батьківського піклування в Україні залишилися понад 10 тисяч дітей: подробиці

13.09.2023

З початку повномасштабного вторгнення росії без батьківського піклування в Україні залишилися 10 153 дитини.

Про це у Телеграмі повідомив Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець. 

«Від початку повномасштабного вторгнення рф, без батьківського піклування залишились 10 153 дитини, з яких 1 610 – у зв’язку зі смертю чи загибеллю батьків», — написав він.

Читайте також: Міністерка закордонних справ Німеччини закликала росію повернути викрадених українських дітей: деталі

За його словами, уряд, діючи в найкращих інтересах дитини, у 2022 році спростив процедуру влаштування під опіку чи піклування дітей, які опинилися без батьків у воєнний час.

Для цього до служби у справах дітей за місцем проживання особи, яка хоче взяти під опіку (або за місцем виявлення дитини) потрібно подати низку документів, серед яких: заяву; копію паспорта громадянина України; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку.

Читайте також: Наражали на небезпеку дітей: керівництво будинку-інтернату на Буковині притягнуть до відповідальності

Разом із цими документами слід подати й довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром із надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через портал «Дія». Якщо цю довідку отримати неможливо, кандидат в опікуни має подати заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності за низку злочинів: проти життя та здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності тощо.

Опікун чи піклувальник також має вказати у заяві, що він немає непогашеної чи не знятої в установленому законом порядку судимості за вчинення інших злочинів.

«Відповідальність за достовірність наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників. У разі виявлення факту подання недостовірної інформації опіку, піклування може бути скасовано протягом місяця», — розповів Лубінець.

Читайте також: У Британії судили 33-річну медсестру — серійну вбивцю немовлят: шокувальні подробиці

Уповноважений із прав людини додав, що після припинення надзвичайного або воєнного стану довідку про наявність чи відсутність судимості необхідно надати службі у справах дітей протягом місяця.