Війна в Україні створила безліч нових викликів для всіх українців. І ці нові виклики не тільки стають на шляху до повноцінного життя, а й створюють перешкоди для реалізації потреб, які ще зовсім нещодавно здавалися базовими. Війна вбиває, калічить, забирає здоров’я, можливості, змушує людей залишати свої домівки, розлучає родини. Майже все населення України живе у постійному стресі, переживає тривогу за своє життя та життя своїх близьких, не відчуває себе у безпеці, що загалом негативно впливає на психічне здоров’я. Крім постійної загрози фізичних травм під час війни, багато українців переживають травми психологічні.
Якщо ви помічаєте, що ваші спогади неповні та уривчасті або вас тривожать нав’язливі спогади, безсоння/жахливі сновидіння та флешбеки, варто приділити час своєму ментальному здоров’ю та звернутися по допомогу до фахівців задля запобігання розвитку посттравматичних розладів. Ми зібрали для вас добірку контактів, де ви можете отримати безплатну психологічну допомогу.
“Телефон довіри” — це цілодобова лінія допомоги, де працюють психіатри і психотерапевти. Тел.: 044 456 17 02 та 044 456 17 25.
Побратими — це команда, яка спеціалізується на психосоціальній адаптації ветеранів. Організацію створили 2015 року, щоб підтримати воїнів, які повертаються до цивільного життя. Одним з її проєктів є Veteran Hub — простір для ветеранів та громадських організацій, які працюють у галузі ветеранських справ. Тут команда фахівців працює з військовими, курсантами, поліцейськими, рятувальниками, колишніми полоненими та членами їхніх родин. Наші двері відчинені для родичів зниклих безвісти, заручників та загиблих. Лінія підтримки для близьких ветеранів і військових доступна з усієї України щодня з 8:00 до 22:00 години за телефоном: 067 348 28 68. Усі консультації безоплатні та конфіденційні.
Онлайн-платформа «Розкажи мені» надає українцям безкоштовну психологічну допомогу, які потребують емоційної підтримки, консультації та допомоги у зв’язку зі швидкими змінами, що наразі відбуваються в економіці, соціумі та житті кожної людини. Команда платформи працює здебільшого за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами.
Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України. Тут працюють з розладами, пов’язаними з бойовим стресом, наслідками черепно-мозкових травм (постконтузійний синдром). Консультацію можна отримати за номером: 073 450 6000 або написати на пошту: [email protected] чи в чат-боті.
«Azov-steel family: психологічна підтримка» – проєкт, заснований заради психологічної підтримки сімей захисників «Азовсталі», які перебувають у стресовому стані не тільки через події у нашій країні, а й переживають особисті жахливі епізоди у зв’язку з тим, що їхні рідні та близькі потрапили до полону, отримали поранення, або зникли безвісти, захищаючи нашу Батьківщину. Ініціаторами та кураторами проєкту є дружини військових з «Азовсталі» – Ганна Біляєва та Ольга Андріанова. Проєкт буде функціонувати за підтримки Асоціації родин захисників «Азовсталі».
Ростислава Пекарюк — психологиня, психотерапевтка, травматерапевтка, яка створила групу підтримки для сімей військовослужбовців. Зареєструватися можна тут.
Асоціація професійного розвитку психологів та психотерапевтів в Україні надає психосоціальну підтримку й розрахована на будь-які запити від цивільних, військових та їхніх родичів. Телефонувати можна щоденно, від 10:00 до 18:00, за номером: 096 260 15 75.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я. На сторінці «Продукти» ви знайдете посібники, відео, онлайн-ресурси, які допоможуть у піклуванні про ментальне здоров’я та плеканні стійкості.
Мобільний застосунок “База” від Громадської організації “Вільний Вибір” працює як психологічна самодопомога для ветеранів/ок. Завантажити його можна в App Store та Google Play.
Безкоштовна психологічна підтримка для військових та їхніх близьких Коло своїх. Психологи ГО Волонтерського об’єднання Веста надають безкоштовну психологічну онлайн-підтримку для колишніх військовополонених, родин військовополонених, родин загиблих і зниклих безвісти. Зареєструватися на групи підтримки Коло своїх можна за посиланням.
Центр психологічного консультування та травмотерапії “Open Doors” організовують онлайн-сесії першої психологічної допомоги. Фахівці центру мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів і надають травмафокусну допомогу за американським стандартом військовослужбовцям, їхнім сім’ям та іншим людям, чиє життя зазнало впливу війни або інших травматичних подій. Щоб зареєструватися на консультацію, потрібно подати заявку або скористатися ботом.
Телеграм-канал “Офіс підтримки родин військовослужбовців”. Тут допомагають оформити соціальні та пенсійні виплати, консультують стосовно пошуку безвісти зниклих та полонених, надають юридичні та психологічні консультації.
Київський міський кризовий центр “Соціотерапія” кожного тижня приймає людей до реабілітаційної програми. З постраждалими працює професійна команда досвідчених психологів, психотерапевтів, психіатрів та інших спеціалістів. Програма центру розрахована на один місяць. Усі, хто потребує такої допомоги, може звертатися до нас за номером: 096 274 59 54.
Дім ветерана — це центр соціальної адаптації та психологічної реабілітації ветеранів, членів їхніх родин, родин загиблих.
Український ветеранський фонд — платформа розвитку ветеранських можливостей. Поки ветерани знову захищають Україну і наше майбутнє на фронті — фонд турбується про їхнє завтра. Гаряча лінія психологічної підтримки українського ветеранського фонду: 0 800 33 20 29.
Простір психоемоційної підтримки Літокрил надає безкоштовну психологічну допомогу дітям, які постраждали від війни. Він має три кімнати – дві для групових занять й одну для психологічних сесій. Тут діти граються, беруть участь в арт- і казкотерапії. Заняття проводяться для дітей віком: від 4 до 7 років; від 8 до 11 років; від 12 до 16 років. Кваліфіковані психологи працюють із тривожними й депресивними станами дітей та їхніх батьків. Робота відбувається у групах або індивідуально. Записатися та подивитися актуальну інформацію можна в телеграм-каналі або зателефонувати за номером +38 063 408 80 55 (Київ), +38 067 890 01 09 (Харків).
Lifeline Ukraine – це національна, професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень за номером 7333. Україна занадто часто втрачає ветеранів до самогубств, і цю проблему потрібно вирішити ще до того, як вона загостриться. Lifeline Ukraine була створена в першу чергу для надання допомоги ветеранам та членам їх сімей, і тепер гаряча лінія обслуговує всіх жителів України будь-якою мовою, яку вони обрали. Lifeline Ukraine був заснований Полом Найландом, ірландським письменником, коментатором та 16-річним жителем України. Проєкт був ініційований за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Проєкт також користується підтримкою Міністерств у справах ветеранів та Міністерства соціальної політики. Також для українців доступна служба емоційної підтримки Krisenchat.
“Спільнота психологів Калуша” допомагає бійцям та їхнім рідним. Контакти психологинь-координаторок: підтримка військових: 099 089 99 54 — Іванна; для родин: 095 002 54 85 — Оксана; допомога дітям: 098 976 07 37 — Любов.
#ВАРТОЖИТИ – кол-центр з психологічної підтримки військових та їхніх близьких. 80 психологів кол-центру #ВАРТОЖИТИ з досвідом роботи з військовими та їх рідними пройшли кілька етапів відбору та навчання в Україні й за кордоном. Телефонуйте на номер 5522 та обирайте 2 – лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких. Для абонентів Lifecell, Vodafone, Київстар усі дзвінки безкоштовні.
Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює вже 8 років поспіль. Для консультації психолога потрібен запис за номером: 067 962 83 25 або адресою: вулиця Пекарська, 41.
Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер у співпраці з міністерством у справах ветеранів України розпочав роботу відділення медико-психологічної допомоги. Отримати допомогу можуть: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; учасники війни; постраждалі учасники Революції Гідності; члени сім’ї загиблого учасника війни. Прийом здійснюють за записом: 068 14 23 950. При собі обов’язково потрібно мати паспорт і документ, що підтверджує перераховані категорії отримувачів.
Проєкт ГО “Асоціація ресурсної психології та психотерапії” “Molfa Hub” зараз працює на 2 локаціях: у м.Київ та м.Переяслав. Проводять психологічні консультації, психотерапії та психологічну реабілітацію військовим та членам їх сімей. Військових, які потребують психологічної допомоги чи психологічного супроводу, просять звертатись у телеграм за номером +38 067 097 77 88.
Гаряча лінія ГО “Громадський рух «Жіноча сила України” працює для дружин та матерів військовослужбовців. Звернутися можна безкоштовно за номером 0 800 332 720.
Проєкт психологічної підтримки Поруч – це спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО ВГЦ Волонтер. Кваліфіковані психологи допомагають підліткам, їхнім батькам і вчителям боротися з наслідками війни. Щоб долучитися, необхідно заповнити форму на сайті. Отримати індивідуальну консультацію психолога можуть батьки та молодь у віці від 14 до 21 року. Для цього треба заповнити анкету на сайті проєкту Поруч та очікувати на телефонний дзвінок.
Читайте також:
- У США зафіксовано третій випадок захворювання людини на пташиний грип
- Верховна Рада підтримала три законопроєкти про захист прав жінок: подробиці
- Що дивитись на Netflix у червні 2024 року: 65 найочікуваніших фільмів та серіалів
- Гороскоп на червень 2024 року: що обіцяють зірки усім знакам Зодіаку
- Фінансовий гороскоп на червень 2024 року: хто зі знаків Зодіаку купить будинок
- Магнітні бурі у червні 2024 року: коли та на що чекати
- Від авіації і ІТ до створення власного бізнесу під час війни: історія засновниці молодого бренду одягу BRU Олександри Гречко
- Любовний гороскоп на червень 2024 року: хто зі знаків Зодіаку знайде своє кохання, а хто втратить
- Які українські фільми покажуть на Netflix у червні 2024 року
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram