У США зафіксовано третій випадок захворювання людини на пташиний грип

У третьої людини в Сполучених Штатах виявили пташиний грип, який зараз вражає корів.

04.06.2024

Новий випадок високопатогенного пташиного грипу (HPAI) A(H5) у людей виявлений у Мічигані. Він пов’язаний зі спалахом хвороби у великої рогатої худоби в кількох штатах. До цього був зареєстрований новий випадок зараження людини у Техасі у квітні, пише CDC.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), усі інфіковані особи є працівниками молочних ферм. Вони контактували з інфікованими коровами, що робить це ще одним випадком ймовірної передачі від корови до людини. Однак жоден із трьох випадків не пов’язаний з іншими.

Читайте також: Верховна Рада підтримала три законопроєкти про захист прав жінок: подробиці

На відміну від попередніх випадків, коли пацієнти повідомляли про кон’юнктивіт і втому як про єдині симптоми, у пацієнта з Мічигану спостерігався кашель, закладеність, біль у горлі та сльозотеча. Ці симптоми більш типові для гострого респіраторного захворювання.

Оцінка ризику пташиного грипу для здоров’я населення США не змінилася, оскільки всі три спорадичних випадки мали прямий контакт із зараженими коровами, повідомляє CDC.

«Ризик залежить від контакту, і в цьому випадку відповідний контакт стосується інфікованих тварин. Ризик для населення, яке не контактує з інфікованими тваринами, залишається низьким», — йдеться в заяві агентства.

Чи передається хвороба від людини до людини?

Пацієнт із Мічігану лікувався противірусним препаратом озельтамівір і перебуває в ізоляції вдома, його симптоми зникають. Симптомів не виявлено ні в домочадців пацієнта, ні в інших працівників тієї ж ферми.

За словами заступника директора CDC Нірава Шаха, наявність респіраторних симптомів означає вищий ризик впливу. Простіше кажучи, хтось, хто кашляє, може бути більш схильний до передачі вірусу, ніж той, хто має очну інфекцію, як-от кон’юнктивіт.

Читайте також: Що дивитись на Netflix у червні 2024 року: 65 найочікуваніших фільмів та серіалів

Деякі епідеміологи стурбовані тим, що легкі випадки пташиного грипу важче розпізнати, що підвищує ризик подальшого поширення.

Пташиний грип у людей зустрічається рідко — за останні два десятиліття у всьому світі було зареєстровано лише близько 900 випадків. Однак, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, пташиний грип може спричинити важкі захворювання і навіть смерть, оскільки смертність від нього становить 56%. Вірус також може мутувати й стати більш заразним.

Симптоми, про які повідомлялося при попередніх інфікуваннях людини вірусами A (H5N1), включають:

  • кон’юнктивіт,
  • шлунково-кишкові симптоми,
  • енцефаліт,
  • енцефалопатію, що може призвести до коми.

Були також безсимптомні випадки зараження пташиним грипом.

Що робити, якщо пташиний грип прийде в Україну?

Розслідування показує, що зараз циркулює штам, який є тим самим, що вражає диких птахів і комерційну птицю та спричиняє спорадичні інфекції у кількох видів у США

CDC рекомендує вживати таких заходів, щоб захистити себе від пташиного грипу:

  • Уникайте близького, тривалого або незахищеного контакту з хворими або мертвими тваринами, включаючи диких птахів, свійську птицю та корів.
  • Уникайте незахищеного контакту з калом тварин, постільною білизною (підстилкою), непастеризованим («сирим») молоком або матеріалами, до яких торкалися птахи чи інші тварини з підозрюваним або підтвердженим вірусом пташиного грипу або поблизу яких вони торкалися.
  • Одягайте рекомендовані засоби індивідуального захисту під час взаємодії з інфікованими або потенційно інфікованими тваринами та спостерігайте за своїм здоров’ям протягом 10 днів після останнього контакту.

Хоча ризик пташиного грипу для населення в цілому залишається низьким, надзвичайно важливо вживати рекомендованих запобіжних заходів у разі контакту з тваринами та продуктами тваринного походження.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram