«Блекаут. Різдво»: в Україні зняли фільм про роботу енергетиків під час російських атак

18.04.2023

Український документальний фільм “Блекаут Різдво” розповідає про героїчну боротьбу енергетиків України з російськими атаками.

Про це повідомляє СТБ.

«Стрічка досліджує, як величезна енергетична система потерпала від «поранень», підтримувала своє життя, відновлювалася», – розповідає команда.

Читайте також: Лондонський книжковий ярмарок-2023: Україну представить 21 видавництво

Зазначається, що всього у фільмі 12 історій. Їх об’єднує сюжетна лінія головного диспетчера НЕК “Укренерго” Віталія Зайченка. Він був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки, щоразу, коли російська ракета влучала в українську електростанцію або підстанцію. І робив все можливе, щоб світло знову вмикалося.

Фото: СТБ

Читайте також: Український фільм «Бачення метелика» за тиждень прокату зібрав значну суму

Фільм зібрав історії з п’яти міст – Одеси, Львова, Павлограда, Харкова, Києва. У фільмі, зокрема, покажуть сюжетні лінії про:

  • фотографа Сергія, який шукає світло у темному Києві;
  • військову і маму п’ятьох дітей Олену;
  • хірурга Андрія, який має виконувати свою роботу незалежно від відключень електроенергії;
  • швейцарського світлового митця Гері Хофштеттер, котрий втілює в Україні артакцію Christmas Light for Hope.
  • Головними героями фільму є українські енергетики.

Читайте також: Український фільм «Мирний-21» покажуть у Південній Кореї та Японії

“Вогні Різдва сяятимуть, незважаючи на ракетні удари, тому що є таке світло, яке ніколи не гасне. Путін не став викрадачем українського Різдва, як би він цього не хотів. Допоки ми не почали знімати, я справді не мала уявлення наскільки наші енергетики – небайдужі відчайдухи. Кожна розказана історія – це приклад мужності, відважності і людяності”, – зізналася продюсерка фільму “Блекаут. Різдво” Ілона Шнейдер.

Читайте також: Український фільм «Україна’22: Щоденники війни» отримав приз міжнародного кінофестивалю Cannes 7th Art Awards

Додамо, що стрічку створили, щоб показати героїчну роботу українських енергетиків, щоб українці дізналися, через що доводилося проходити цим людям, аби в Україні були світло та зв’язок.