Бути жінкою: 7 книжкових новинок про нас

Біографії, антиутопії, репортажі, поезії

12.08.2019

Наразі «жіноча тема» — тренд. По-перше, жінки частіше купують та читають книжки, по-друге, читаючи, вони б хотіли впізнавати себе у головних героях, порівнювати досвіди, дізнаватися також про життя реальних жінок. Останнім часом українські видавці запропонували читачкам цілу добірку таких книжок.

Місто дівчат

Елізабет Гілберт, «Видавництво Старого Лева»

Спочатку Елізабет Гілберт зачарувала півсвіту своїм автобіографічним романом «Їсти, молитися, кохати», в якому розповідала про історію знайомства з чоловіком свого життя. А потім зачарувала ще півсвіту своєю сміливістю, покинувши того чоловіка через кохання до талановитої жінки, поетеси Рей Еліас. Після смерті коханої Гілберт пише новий роман, який ось-ось вийде друком в українському перекладі. У ньому йтиметься про сміливість бути не як всі, про  юну бунтарку, яка не хоче бути «хорошою дівчинкою» і до кінця життя лишатиметься собою й боротиметься за власну внутрішню цілісність. Дія розгортатиметься у 1940-х в осередку нью-йоркської богеми.

Паризька дружина

Пола Мак-Лейн, «Видавництво 21»

Існує такий собі культовий персонаж «Ернест Гемінґвей», який має мало чого спільного з реальною людиною. Точніше, ми знаємо про нього те, що він розповідав про себе на сторінках власних романів. Але якої б думки про нього ми були б, якби послухали його дружину? Наприклад, першу, ту саму, яку ми зустрічаємо у «Свято, яке завжди з собою»? У біографічному романі американської письменниці ми знайомимося ближче саме з Гедлі Річардсон, щоб почути її версію шаленого, яскравого, стражденного і благословенного життя з молодим амбітним письменником.

Голос

Крістіна Далчер, «Book Chef»

Тепер майже на кожній маніфестації проти дискримінації жінок можна побачити демонстранток у червоних балахонах та білих очіпках — точнісінько як «служниці» з антиутопії Маргарет Етвуд. В чому секрет успіху цього роману? В тому, що обмеження прав жінок — це не така вже й «безумна фантазія», варто лише уважніше слухати регулярні пропозиції законотворців. Роман Далчер — це історія про те, як голос жінок придушили: тепер вони мають право вимовляти лише 100 слів на день. За перевищення цієї норми — електрошок. Це правило нового уряду, який запровадив окрім цього безглуздого і жорстокого закону, багато інших, не менш жорстоких законів проти жінок. Головна героїня, Джин, не зупиниться, поки не поверне жінкам голоси.

Жінка в Берліні

Анонім, «Комора»

Перед нами — щоденник невідомої, у якому ми читаємо хроніки Берліну часів падіння Рейху. Німецька журналістка (як згодом виявили, Марта Хілерс) протягом восьми тижнів, з 20 квітня по 22 червня 1945 року, веде записи про виживання у місті, в яке зайшла Червона армія. Немає їжі, води, газу й електрики, а вулицями сновигають військові, які прагнуть «відплати». Це унікальні мемуари, які треба читати кожному.

Малеча

Ліса Бреннан-Джобс, «Наш Формат»

Стів Джобс — усюди, бо він культ, геній, гуру і все таке інше. А яким він був батьком? Що з його повчань допомогло його доньці? Кажуть, що він носив у гаманці її фотографію, але всім казав, що це не його дитина. Вона довго була «татковою помилкою» і бачила Стіва здебільшого на телеекранах та обкладинках журналів. Проте зрештою він визнав її, але вона так і залишилась однією з небагатьох, кому довелося дізнатися про слабкості й темний бік генія.

Усі війни Лари

Войцех Яґельський, «Човен»

«Засновано на реальних подіях» — так хочеться написати на обкладинці цієї книжки польського документаліста. В основу її лягла історія жінки, яка рятувала своїх синів від війни у Чечні, відправивши їх до батька, що жив у заможній і спокійній Швейцарії. Але там, у тому земному раю, сталося щось незбагнене: хлопці стали бойовиками ІДІЛ і відправилися воювати в Сирію. Тоді мати Лара вирушила до Сирії з надією врятувати від загибелі бодай одного із синів.

Молоко і мед

Рупі Каур, «Віват»

Це дебютна збірка Рупі Каур, канадської поетки індійського походження, яка тепер відома на увесь світ. В книжці, яка лише нещодавно вийшла українською, 4 розділи: Боліти, Любити, Ламатись, Гоїтись. Білі вірші, в яких немає рими, але є цілий світ образів та влучних визначень, який знайомий кожній жінці. Колись цю книжку не хотіли друкувати видавці, а тепер вона стала справжнім світовим бестселером.

— Читайте також: Що б такого почитати? Рекомендації завзятих книголюбів