Читати, любити, жити: 10 новинок з Книжкового Арсеналу

Що читати, де купувати

Книжковий Арсенал — визначна подія не тільки для книголюбів, це всеосяжна культурна подія, у якій тим чи іншим чином потрібно брати участь. Але якщо з 30 травня по 3 червня у вас не вийде завітати на Лаврську, 10, то тут ви знайдете найцікавіші новинки українських видавництв.

Німий бог

Юркі Вайнонен, «Комора»

Є люди, яким подобається «охолоджуватись» читанням моторошних книжок, коли кров у жилах крижаніє. Але й такі книжки бувають більш та менш майстерно написаними. Юркі Вайнонен, уже знайомий нам за збіркою «13 новел», пропонує інтелектуальний, містичний, у міру моторошний твір-мандірвку до Бретані, французької провінції, звідки родом легенди про короля Артура та інші середньовічні міфи. Відправляється туди скульптор Андре, який шукає у загубленій в горах місцині свого батька, що раніше був успішним артистом перфомансу. Що він тепер робить тут, в цьому похмурому селі, де мешканці інакше дивляться на світ, поклоняються печерним галкам і остерігаються чужинців? Дізнатися про те, що трапилось з батьком Андре, зможе лише з’ясувавши, які моторошні таємниці охороняє мовчазне бретонське село.

Книжки видавничого дому «Комора» шукайте на стенді В 3.02.

Середня стать

Джеффрі Євгенідіс, «Видавництво Старого Лева»

Цього чудового володаря Пулітцерівської премії нам дуже бракувало. Тепер він у нас є! Грек за походженням, Євгенідіс, як ніхто інший, знає, як це важко — жити всередині компактної емігрантської громади, яка у спробі зберігти свою культурну ідентичність буває дуже консервативною. Книжка розповідає про Калліопу Стефанідіс і три покоління греко-американської сім’ї Стефанідісів, кожне з яких має свої секрети. Калліопа має у собі щось, що відрізняє її від інших дівчат. Власне, чи є вона дівчинкою? Чи є вона хлопцем? Для того, щоб знайти себе, Калліопі доведеться розкрити велику сімейну таємницю.

Шукайте книжку на стендах «Видавництва Старого Лева» — В 3.26 (ліве крило) і D 3.04 (праве крило).

Я завжди писатиму у відповідь

Кейтлін Аліфіренка та Мартін Ґанда, #книголав

Видавництво #книголав поповнює серію «Полиця бестселер» культовим романом «Я завжди писатиму у відповідь» Кейтлін Аліфіренка та Мартіна Ґанди. Твори, які повертають нам віру у добро, можливо, є особливістю видавництва, варто згадати суперпопулярні «Блакитне мереживо долі», «Наші душі вночі», «Моя бабуся просить їй вибачити» та «Чоловік на ім`я Уве». Зараз нашій увазі представлено роман, заснований на реальних подіях: на історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика, які писали одне одному 6 років, спочатку у рамках шкільного проекту, а потім — тому, що стали найкращими друзями. Цей випадок, ця дружба й листи назавжди змінять долі підлітків. Книжка стала бестселером The New York Times та Amazon.com.

Чудові книжки видавництва шукайте (і знаходьте) на стенді D 3.15.

Осінь в Пекіні

Борис Віан, «Вавілонська бібліотека»

Борис Віан — абсолютний нонконформіст, який за своє коротке життя напередодні сексуальної революції встиг побувати і письменником під багатьма псевдонімами, і джазовим музикантом, і співаком. Деякі його твори були скандальними, але всі — вартими читацької уваги найпрогресивнішої публіки. «Осінь в Пекіні» починається з того, що одного ранку Амадіс Дюдю, головний герой роману, разом з іншими персонажами книжки опиняється в Екзопотамії, пустелі. Борис Віан вважав, що у пустелях завжди людно, адже люди люблять збиратися там, де багато місця. На героїв чекають дивні, абсурдні, філософські пригоди.

Цю книжку можна погортати і придбати на стенді видавництва В 5.18.

Там, за зимою

Ісабель Альєнде, «Видавництво Анетти Антоненко»

Ісабель Альєнде — одна з найбільш популярних письменниць світу. Нещодавно ми захоплювалися її романом «Японський коханець», тепер у «Видавництві Анетти Антоненко» виходить нова книжка чилійської авторки. Дія роману охоплює лише кілька днів у зимовому Нью-Йорку і починається з маленького, ніби незначного ДТП. А події, які викликала ця пригода, відкривають значно ширші пласти часу і простору, викликають з минулого події, які відбувалися впродовж кількох десятиліть на теренах США, Чилі, Гватемали, Мексики, Бразилії. Проте зима на вулицях міста і в людських душах минає, але тільки якщо віднайдуться любов, дружба, солідарність.

Шукайте книжку на стенді «Видавництва Анетти Антоненко» В 3.29.

Покинь, якщо кохаєш

Коллін Гувер, «Віват»

У деяких випадках «драматичне кохання як в кіно» — яскрава ширма, за якою ховається одна з найзамовчуваніших проблем нашого суспільства: насильство в сім’ї. Головна героїня, у біографії якої використано багато чого з життя самої авторки, бореться із монстрами минулого, згадуючи, як вони з мамою жили у постійному напруженні через агресивний характер тата. Але говорити було неможливо: родина вважалась добропорядною, жодних таких історій розповідати не годилось. Таке дитинство заважає людині жити повним дорослим життям, заважає любити, будувати власну родину. Тільки якщо наважитись розірвати зачароване коло, сплетене з правди, страху, прощення, нерішучості й любові.

Цю захоплюючу історію можна придбати на стендах видавництва «Віват»: 3.19 та 3.03

Шопоголік

Софі Кінселла, «Клуб сімейного дозвілля»

У людей є, звісно, різні проблеми. Шопоголізм ще нікого не вбив, але теоретично може призвести до найтрагічніших наслідків у вигляді банкрутства і зруйнованої репутації, якщо, звісно, не вжити заходів протидії. Беккі Блумвуд — журналістка, яка працює у фінансовому виданні, але зовсім не вміє розумно розпоряджатись грошима через постійне «тринькання», від якого неможливо утриматись. Ця манія призводить до абсолютно абсурдних і кумедних ситуацій, які ускладнюють життя Ребекки. Але хто з нас без гріха? Хто хоча б одного разу не пішов за хлібом і не повернувся із парою нових черевиків?

Дотепні, серйозні, пізнавальні і розважальні книжки на стенді видавництва «КСД» В 3.35.

Відьма

Томас Олде Хьовелт, «КМ-Букс»

Вам чогось страшнішого? Будь-ласка. Книжка про злу відьму, яка закликає до міста всіляки біди й напасті, пекельне створіння, в якому немає нічого ані людського, ані материнського, адже вона вбила навіть власне дитя. Так, у цьому романі, який вже встиг стати бестелером, дуже багато темряви. Але воно не у відьмі. А у душах людей навколо її. Полювання на відьом — давня жорстока забава невігласів. А от тепер ця жінка з сімнадцятого століття із зашитими очима та ротом ходить по вулицях та помешканнях жителів сучасного містечка Блек-Спрінг. Може простояти всю ніч біля чийогось ліжа, або дивлячись у вікно. Якщо ви виживете після книжки, то знайте, що права на її екранізацію вже придбано.

Презентація книги «Відьма» Томаса Олде Хьовелта за участі автора та дискусія «Роман-горор як глибоке соціальне дослідження теми темної сторони людської сутності» відбудеться 30 травня о 17.00-17.45, зал «Футура». На заході з привітальним словом виступить Маайке ван Колдам, заступниця посла Королівства Нідерландів в Україні. 

Американський убивця

Вінс Флінн, «BookChef»

«Пригоди понад усе!» — слоган Мітча Реппа, головного персонажа цілого циклу з півтора десятка шпигунських романів. Мітч саме такий, яким ми бачим ідеального шпигуна у дусі Джеймса Бонда. У першій книзі циклу ми дізнаємось про таємну операцію на Близькому Сході, яку проводить таємна (навіть уряд про неї не знає) Американська служба розвідки. Її члени цілком незаконними способами борються з тероризмом. Службові мандрівки до США, Лівану, Швейцарії, Німеччини, Росії, історичні цікавинки, романтична сюжетна лінія — усе, що ми любимо у гостросюжетних романах про шпигунів.

Шукайте цей роман на стенді видавництва В 14.4.

Антологія молодої української поезії III тисячоліття

«А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

Понад 70 найпомітніших молодих українських поетів — у цій унікальній збірці. Деяки з цих імен нам уже добре знайомі: Катерина Калитко і Катерина Бабкіна, Андрій Любка і Христина Венгринюк. Але ми завжди раді дізнатися про нові імена! До книги увійшли вірші українських поетів, найстаршому з яких 39, а наймолодшому — 17 років.

Презентація антології пройде на Книжковому Арсеналі 3 червня о 17:00—18:45, зал «Фарби».

— Читайте также: Прогресивна мати: 7 потужних книжок з-за океану