Прогресивна мати: 7 потужних книжок з-за океану

Про радість та печаль материнства

14.05.2018

Час поглянути, які новинки читають матері у США: рано чи пізно найкраще з цього потрапить і до наших книгарень, проте, з гарними книжками варто знайомитись якнайскоріше. Тож, якщо ви раптом потрапите у заокеанські книжкові магазини, зверніть увагу на наступні видання.

Все не так вже й погано: Повідомлення з культури згвалтування

(Not That Bad: Dispatches from Rape Culture)

Роксан Гей/Roxane Gay

Активістка феміністичного руху, письменниця Роксан Гей, пише про те, як наше суспільство пригноблює жінок і як вони самі часто шкодять собі або іншим жінкам. Її книжки «Погана феміністка» та «Складні жінки» стали настільними для тих, кому небайдужі права жінок. Нова книжка — це відповідь на новий феномен суспільства: масове викриття аб’юзерів та гвалтівників, які роками мали можливість розраховувати на мовчання своїх жертв через байдужість суспільної думки та таку поширену мізогінію. «Not That Bad» почасти демонструє яким шляхом суспільна думка дісталася до сьогоднішньої позиції солідарності #MeToo й Time`sUp: це добірка дуже особистих історій під редакцією Гей. Історій, які ми чули з юності, страшних історій, які трапляються з дівчатами і ніхто їм не вірить, не допомагає і, якщо вони бажають правосуддя, то їм необхідно боротися з усією системою. Сила духу і солідарність — у кожній оповіді.

Материнство

(Motherhood)

Шейла Хеті/Sheila Heti

Новий роман Шейли Хеті говорить про материнство і про все те, що ми з ним втрачаємо й знаходимо. Мудрість, чесність та здоровий гумор допомагають головній героїні зробити правильний вибір у свої 35+ років щодо важливого запитання: чи дійсно вона хоче мати власних дітей. Сміливий, відвертий, оригінальний твір, який допомагає краще зрозуміти, що означає бути жінкою, матір`ю та взагалі для кого нам варто жити.

Агов, дівчата! Історія про 8 найкращих подруг, 1 рік та купу емейлів

(Hey Ladies!: The Story of 8 Best Friends, 1 Year, and Way, Way Too Many Emails)

Мішель Марковітц та Каролайн Мосс/ Michelle Markowitz and Caroline Moss

За три роки, з 2013-го по 2016-ий, американська антологія феміністських текстів, колонок з етичних питань та іскристого інтелектуального гумору «The Toast» зайняла своє особливе, чудернацьке і важливе місце в інтернеті. Наразі проект закрито, але його автори Деніел Меллорі Отберг, Ніколь Кліфф та видавець Ніколас Павич, продовжують свою справу. «Hey, Ladies!» була одною з найсмішніших та найпопулярніших колонок сайту — і ось вона стала книгою. Написане видання з використанням тих нескінченних, часто пасивно-агресивних емейлів нареченої та дружок, якими супроводжується організація весілля: неможливо погодити колір суконь дружок, сценарій, оздоблення, і ще менш важливі дрібниці. Планувати разом з іншими — пригода й досвід.

Ідеальна мати

(The Perfect Mother)

Еме Моллой/ Aimee Molloy

За сюжетом книжки наразі знімається фільм з Керрі Вашингтон у головній ролі. Група молодих мам зустрічається кожні два тижні в одному з парків Брукліна, щоб поговорити про материнство, обмінятись досвідом, думками, радостями та турботами. Аж одного разу під час такого «мамського» зібрання, одного малюка викрадено! Це найстрашніший кошмар батьків. З цього починається напружений психологічний трилер, в якому повно несподіваних поворотів та темних секретів.

Мати певного типу

(That Kind of Mother)

Руман Алам/ Rumaan Alam

Перш, ніж стати мамою, кожна з нас думає про радість материнства, але не про суворі його будні. Книга про досвід молодої матері Ребекки Стоун, яка знаходить няню Присцилу Джонсон, яка б допомогла доглядати її новонародженого сина. Але Ребекка дізнається ще більше про те, що означає бути матір’ю, коли Присцилла помирає під час пологів. Ребекка вирішує усиновити її дитину. Завдання Ребекки полягає у тому, щоб забезпечити обом дітям спокійне існування, адже вони із сином «білі», а прийомний малюк — чорношкірий.

Електрична жінка. Спогади про героїчну боротьбу зі смертю

(The Electric Woman: A Memoir in Death-Defying Acts)

Тесса Фонтейн/ Tessa Fontaine

Якщо ви коли-небудь мріяли піти з дому, щоб приєднатися до мандрівного цирку, то ця книжка саме для вас. Тесса Фонтейн яскраво змальовує той сезон 2013 року, який вона провела разом з останнім справжнім мандрівним цирком Америки «World of Wonders». У книжці, яка стала бестселером і на Amazone, і на Barnes&Noble, авторка пропонує не тільки цікаві історії, що лишаються за лаштунками великого шоу, а й дуже особисту історію стосунків із власною матір’ю: Фонтейн розповідає про хворобу матері, про здатність бути сміливими у різні способи та витримувати біль втрати.

Каліпсо

(Calypso)

Девід Седаріс/ David Sedaris

Девід Седаріс — відомий комік, комедійний актор та радіоведучий, «Каліпсо» — остання збірка його оповідань, де голосний сміх змішується з хвилинами меланхолії та пронизливих роздумів про смерть матері та сестри. Життя таке, воно є джерелом смутку і радості, болю та натхнення.

— Читайте також: Далекий Схід зблизька: 7 книжкових пам`яток для читача